Aa
شنبه 24 مهر 1400
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 13 آذر 1398
کد 94976

حسن بیگی خبر داد؛ رشد 13 درصدی ثبت نام داوطلبین یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نسبت به دهمین دوره انتخابات

دبیر ستاد انتخابات استان تهران با اشاره به تعداد ثبت نام داوطلبین از رشد 13 درصدی ثبت نام داوطلبین یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نسبت به دهمین دوره انتخابات خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، شکراله حسن بیگی در جلسه ستاد انتخابات استان تهران که در محل فرمانداری ورامین برگزار شد با اشاره به ضرورت تسلط بر قوانین اظهار داشت: برخی اوقات، افراد قانون را آن طور که دوست دارند تفسیر می‌کنند که این امر در اجرای روند طبیعی انتخابات، مشکل ایجاد می کند.

وی ادامه داد: برای عمل به قانون و پایبندی تمام عوامل اجرایی به این مهم، لازم است که نسبت به آموزش تمامی افراد اهتمام داشت تا در روز انتخابات مشکلی در شعب اخذ رأی بروز نکند.

دبیر ستاد انتخابات استان تهران سپس تصریح کرد: اگر قانون‌گرایی، ملاک عمل تمامی افراد در اجرای انتخابات باشد، اصل بی‌طرفی دست اندرکاران برگزاری انتخابات نیز رعایت می شود چرا که قانون صراحت دارد که تمامی عوامل اجرایی و نظارت در جریان برگزاری انتخابات باید در بی طرفی کامل باشند و از آراء مردم صیانت کنند.

حسن بیگی با اشاره به ضروررت آموزش داوطلبین گفت: یکی از مسائلی که می‌باید مورد توجه قرار گیرد این است که علاوه بر آموزش عوامل اجرایی، داوطلبین نیز باید از آموزش‌های لازم برخوردار شده و نسبت به مسائل قانونی انتخابات آگاهی به دست آورند تا روز پس از انتخابات، مشکلی در مناطق ایجاد نشود.

وی با تأکید بر تخلف بودن تبلیغات زودهنگام عنوان کرد: تبلیغات تا هشت روز پیش از روز انتخابات به هر نحو ممنوع است، فضای تبلیغاتی باید به طور کامل کنترل شده و با هر گونه بی‌قانونی برخورد شود.

دبیر ستاد انتخابات استان تهران با بیان اینکه دستورالعمل تبلیغات تنظیم شده و لازم است در اختیار داوطلبین قرار گیرد تا افراد بر اساس این دستورالعمل، کار تبلیغاتی خود را انجام دهند افزود: ورود داوطلبین به مسائل قومی قبیله‌ای و تقسیمات کشور ممنوع است، افراد برای رأی گرفتن از مردم نباید به هر شیوه‌ای متوسل شوند.
حسن بیگی همچنین عنوان کرد: مهمترین امر در برگزاری انتخابات، امنیت است تا در روز دوم اسفند، انتخابات پرشوری که نشان از اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی است برگزار شود.

وی با اشاره به تعداد داوطلبین ثبت‌نام کرده در کشور و رشد 13 درصدی نسبت به دوره دهم مجلس شورای اسلامی گفت: تا پایان روز سوم ثبت نام از داوطلبین، 3 هزار و 80 نفر ثبت نام خود را تکمیل کرده‌اند که 89 درصد مرد و 11 درصد زن می باشند.

وی با اشاره به رشد 51 درصد ثبت نام بانوان نسبت به دوره انتخابات دهم خاطرنشان کرد: تا پایان روز سوم انتخابات، 855 نفر در استان تهران ثبت نام کرده اند که 766 نفر در حوزه انتخابیه تهران، 6 نفر پاکدشت، 16 نفر دماوند، 21 نفر رباط کریم و 22 نفر در ورامین ثبت نام کرده اند.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 13 آذر 1398
  • ساعت 10
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 39
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری ورامین