جمعه 4 بهمن 1398
En Fa
تاریخ : دوشنبه 11 آذر 1398
کد 94722

۲۲۰ هکتار شهرک گلخانه‌ای در پیشوا ایجاد می‌شود

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا از ایجاد ۲۲۰ هکتار شهرک گلخانه‌ای در این شهرستان به‌ منظور تحقق توسعه صنعتی، طبق مصوبه کارگروه رونق تولید و رفع موانع سرمایه‌گذاری استان تهران خبر داد‌.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، رضا عرب حسینی با اشاره به ظرفیت کشاورزی این شهرستان اظهار داشت: شهرستان پیشوا در حوزه تولید گوشت قرمز رتبه سوم استانی، گوشت ماهی رتبه چهارم و در زمینه تولید شیر از رتبه ششم برخوردار است.
وی بیان کرد: شهرستان پیشوا از 12 هزار سطح زیرکشت دارای 1300 هکتار کشت گلخانه‌ای است و عمده محصولات گلخانه‌ای این شهرستان شامل خیار، گوجه فرنگی، بادمجان و فلفل است و سالانه 390 هزار تن محصولات گلخانه‌ای تولید می‌شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا افزود: این شهرستان دارای 130 هکتار کشت باغی است که سالانه حدود 3 هزار و 800 تن محصول باغی تولید می‌کند و همچنین دارای 5 هکتار گلخانه گل با تولید سالانه 2 میلیون شاخه گل است.
عرب حسینی تصریح کرد: شهرستان پیشوا با حدود 3 هزار و 400 بهره‌بردار در بخش کشاورزی و حدود 1200 نفر بهره‌بردار در بخش دامی نقش مهمی در تامین سبد غذایی استان تهران ایفا می‌کند.
وی ادامه داد: در کنار توانمندی و قابلیت‌های شهرستان پیشوا در حوزه کشاورزی و دامی، آنچه که حائز اهمیت است ایجاد صنایع تبدیلی است تا بتوان دو بخش کشاورزی و صنعت را پیوند داده و روند توسعه را شتاب بخشید.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا بیان کرد: به‌منظور تحقق توسعه صنعتی و با توجه به گستره فعالیت‌های کشاورزی شهرستان 220 هکتار شهرک گلخانه‌ای طبق مصوبه کارگروه رونق تولید و رفع موانع سرمایه‌گذاری استان تهران در پیشوا ایجاد می‌شود که فرآیند صنعتی شدن پیشوا را متناسب با مزیت‌های ویژه شهرستان تسریع خواهد کرد.
عرب حسینی همچنین گفت: دانشگاه آزاد با برخورداری از رشته‌های متنوع در حوزه کشاورزی و دامی یک ظرفیت و پشتوانه عظیم علمی و تحقیقاتی برای توسعه کشاورزی شهرستان است و ضروری است حلقه‌های ارتباطی منسجم بین دانشجویان نخبه و کشاورزان تقویت شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: باید آموزش‌های ترویجی لازم در زمینه به‌کارگیری آخرین تجهیزات و تکنولوژی‌های روز دنیا به منظور ارتقای بهره‌وری در بخش کشاورزی که اساس و بنیان اقتصاد شهرستان بر آن استوار است به کشاورزان ارائه شود.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 11 آذر 1398
  • ساعت 09
  • توسط سازمان جهاد کشاورزی استان تهران
  • تعداد بازدید 22