Aa
شنبه 25 مرداد 1399
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 6 آذر 1398
کد 94304

۴ میلیون ۵۰۰ هزار نفر در بافت ناکارآمد شهری استان تهران سکونت دارند

مدیرکل دفنر فنی استانداری تهران ضمن اعلام اینکه این استان دارای حدود ۱۵ هزار بافت ناکارآمد شهری با سکونت ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در این مناطق است، گفت: ۴۵ محله در شهرهای استان و ۱۸ محله در شهر تهران مورد هدف طرح های بازآفرینی شهری است .
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات محمد علی صحرایی مدیرکل دفنر فنی استانداری تهران در سخنرانی دورهآموزشی "مفاهیم بازآفرینی شهری پایدار" خاطرنشان کرد: به سازی بافت ها حدود ۱۵ سال پیش از اطراف قم با محوریت تک بناها آغاز شد که امروز محله محور شدن آن با در نظر گرفتن و تقویت وجوه اجتماعی مسأله اقدام شایستهٔ کارشناسان بازآفرینی شهری به شمار می آید.
این مقام مسئول تصریح کرد: احیای بافت مسأله ای اساسی است که نباید به طور فانتزی به آن پرداخته شود و مدیران بایستی جمعیت ساکن در بافت های فرسوده و میزان خرابی هایی که با زلزله ی ۶ و نیم ریشتری در این مناطق به بار می آید را در نظر بگیرند تا تلاششان مضاعف شود.
مدیرکل دفنر فنی استانداری تهران یادآور شد: طی ۳۰ سال اخیر شهرهای ما تغییرات اساسی داشته و پیشرفت خوبی کرده ایم اما امروز برای پاسخ به نیازهای جمعیتی که در دهه ۶۰ رشد چشمگیری داشت نیاز به بازآفرینی وسیعی داریم.
این مقام مسئول تأکید کرد: متولیان بویژه وزارت مسکن و شهرسازی باید باور کنند بخشنامه و رویه، تعریف پروژه و نظم اداری خشک جوابگوی نیاز امروز جامعه در بازآفرینی شهری نیست و لازم است برای رسیدگی به ۱۵ هزار هکتار و جمعیت ساکن آن باید از توان تمام متفکران و مدیران استفاده کنیم.
وی خطاب به شهرداران و مسئولان مربوطه اعلام کرد: در حوزه احیای بافت فرسوده نگاهی باز و منعطف داشته باشید و از تفکر دیگران استفاده کنید؛ لازم نیست طرح ها طبق فرمت خاصی مطالعه و تحویل سازمان مدیریت شود.
صحرایی ضمن بیان اینکه پس از دوره بازآفرینی پروژه نیمه تمامی از شهرداری های استان تهران پذیرفته نیست تأکید کرد: شهرداران برای تعریف پروژه ها توان مالی شهرداری خود با نهایت ۳۰ درصد کمک ما را در نظر بگیرند تا پس از این دوره شاهد تعدد پروژه های نیمه تمام نباشیم.

 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 6 آذر 1398
  • ساعت 10
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیرانات
  • تعداد بازدید 226
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری شمیرانات