Aa
دوشنبه 7 مهر 1399
En Fa
تاریخ : شنبه 2 آذر 1398
کد 94010

لایروبی و رفع تصرف 10 هزار متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه کرج

مدیر امور منابع آب اسلامشهر از لایروبی و رفع تصرف 10 هزار متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه کرج در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، “محمدرضا گیتی پژوه” با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: در راستای حفاظت و صیانت از بستر و حریم رودخانه ها و همچنین افزایش ضریب آبگذری رودخانه کرج لایروبی حدود 5000 متر مربع و رفع تصرف حدود 5000 متر مربع از اراضی بستر رودخانه کرج انجام شد.

وی افزود: با عنایت به شروع بارش های پاییزه و پیش بینی بارش های فرانرمال در هفته های آتی و هچنین افزایش دبی و سطح آب رودخانه کرج طی بارش های کم سابقه اخیر با تلاش کارشناسان امور منابع آب اسلامشهر لایروبی حدود 5000 متر مربع از مناطق مستعد و سیل خیز رودخانه کرج و آزادسازی حدود 5000 متر مربع از تصرفات غیر مجاز مجاور رودخانه (در غالب آب بند، بند خاکی و نخاله ریزی) طی دو روز صورت گرفت.

مدیر امور منابع آب اسلامشهر تصریح کرد: کارشناسان این امور همه روزه حتی در ایام تعطیل در حال رصد و پایش رودخانه های حوزه عملکرد این امور بوده و نسبت به ابلاغ هشدار های لازم اقدام خواهند نمود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هموطنان به هنگام انجام هر گونه معامله زمین و املاک در نزدیکی رودخانه ها، حتما استعلام های لازم را از امور منابع آب اسلامشهر اخذ نمایند تا در آینده دچار ضرر و زیان نشوند چراکه بر اساس قانون اراضی حریم و بستر رودخانه ها جزو انفال بوده و این امور به نمایندگی از دولت مسئولیت حفاظت از آنها را بر عهده دارد.

  • نوشته شده
  • در شنبه 2 آذر 1398
  • ساعت 01
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 86