Aa
دوشنبه 20 مرداد 1399
En Fa
تاریخ : سه شنبه 28 آبان 1398
کد 93786

اولین دوره انتخابات نمایندگان سمن‌ها در شورای توسعه و حمایت استان تهران برگزار شد

معاون اداره کل اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران با اشاره به اهمیت فعالیت سمن ها از برگزاری اولین دوره انتخابات نمایندگان سمن‌ها در شورای توسعه و حمایت استان تهران خبر داد.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، محسن شایگان در نشست اولین دوره انتخابات نمایندگان سمن ها در شورای توسعه و حمایت از تشکل های استان تهران اظهار داشت: ۴۵۰ سمن در استان تهران دارای پروانه فعالیت هستند که در حوزه های مختلف مشغول فعالیت می باشند.

وی با اشاره به اینکه انتخابات سازمان‌های مردم نهاد استان با شرکت ۳۴ نفر از نمایندگان این سازمان‌ها برگزار شد افزود: در این انتخابات از بین پنج کاندیدا دو نفر به عنوان عضو اصلی و یک نفر به عنوان عضو علی البدل جهت تصدی سمت نمایندگی سازمان های مردم نهاد در شورای توسعه و حمایت از تشکل‌های استان انتخاب شدند.

معاون اداره کل اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران سپس بیان کرد: این انتخابات در راستای اجرای ماده ۱۲ آیین نامه اجرایی تشکل های مردم نهاد مصوب ۲۷ مرداد ماه سال ۹۵ هیات وزیران برگزار شده است.

شایگان همچنین در مورد هدف این انتخابات گفت: هدف از برگزاری اولین انتخابات نمایندگان سمن ها ارتقاء سطح مشارکت اجتماعی از طریق سازمان های مردم نهاد با رویکرد پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی و نهادینه سازی و گسترش فعالیت های فرهنگی و اجتماعی می باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سمن ها با منابع مالی مردم، خیرین و دولت به پیشبرد اهداف دولت کمک می کنند و این انجمن های مردم نهاد ماهیت غیر انتفاعی و غیرسیاسی دارند.

انتهای پیام/


 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 28 آبان 1398
  • ساعت 09
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 276