Aa
دوشنبه 7 مهر 1399
En Fa
تاریخ : سه شنبه 21 آبان 1398
کد 93175

آغاز بررسی رفع موانع تثبیت مالکیت دولت در 9 هزار هکتار از عرصه های منابع طبیعی ری

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: در راستای اجرای طرح کاداستر اراضی ملی و دولتی، بررسی رفع موانع تثبیت مالکیت دولت در 9 هزار هکتار از عرصه های منابع طبیعی شهرستان ری آغاز شد...
معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: در راستای اجرای طرح کاداستر اراضی ملی و دولتی، بررسی رفع موانع تثبیت مالکیت دولت در 9 هزار هکتار از عرصه های منابع طبیعی شهرستان ری آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران حسن ردایی در حاشیه برگزاری ششمین جلسه کارگروه مشترک رفع موانع تثبیت مالکیت دولت در اراضی ملی و دولتی استان تهران افزود: در این جلسه پلاک های ثبتی حساس شهرستان ری مورد بررسی قرار گرفت تا پس از رفع موانع موجود فرآیند صدور اسناد تک برگ کاداستری این اراضی تکمیل شود.
وی به مراحل اجرای طرح کاداستر اراضی ملی اشاره کرد و اظهار داشت: برای طی شدن اجرای فرآیند طرح کاداستر و صدور اسناد تک برگ، ابتدا نقشه های سنواتی موجود از سوی منابع طبیعی اصلاح و پس از بررسی توسط ادارات ثبت اقدامات لازم جهت صدور اسناد تک برگ کاداستری انجام می شود.
این مقام مسئول با بیان اینکه تعامل بوجود آمده بین ثبت و منابع طبیعی استان تهران موجب سرعت بخشیدن به اجرای فرآیند طرح کاداستر شده است تصریح کرد: اجرای این طرح از روند خوبی برخوردار است و امیدوار هستیم تا کل عرصه های منابع طبیعی استان تهران دارای اسناد تک برگ کاداستری شود.
ردائی اجرای طرح کاداستر را عاملی بازدارنده در دست درازی به عرصه های ملی دانست و خاطر نشان کرد: با اجرای این طرح از تجاوز و تصرف به عرصه های ملی و بیت المال جلوگیری شده و زمینه بسیاری از مشکلات و سوء استفاده های احتمالی کاهش می یابد.
وی تأکید کرد: با توجه به اهمیت موضوع و تسریع در روند اجرائی این طرح، کارگروه مشترک با حضور اعضاء هر هفته تشکیل می شود.
لازم به ذکر است در این جلسه علاوه بر مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان تهران و تعدادی از مدیران و روسای این دو اداره کل، روسای واحدهای ثبتی حسن آباد، شهرری، کهریزک و جنوب شرق تهران نیز حضور داشتند.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 21 آبان 1398
  • ساعت 02
  • توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیرداری استان تهران
  • تعداد بازدید 64