Aa
پنجشنبه 23 مرداد 1399
En Fa
تاریخ : سه شنبه 21 آبان 1398
کد 93118

حفظ محیط زیست و گسترش سواد آبی تنها با آموزش همگانی امکان پذیر است

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای تهران گفت: ما در قبال انسان ها، جامعه و محیط زیست پاسخگو هستیم و حفظ محیط زیست و گسترش سواد آبی تنها با آموزش همگانی امکان پذیر است.

به گزارش روابط عمومی، "سید حسن رضوی" با بیان این مطلب اظهار کرد: در چهل سال اخیر دخل و تصرف انسان همواره عکس العمل طبیعت را به همراه داشته است. به نوعی که  گسترش آلاینده ها موجب شده  که گازهای گلخانه ای در جهان بیشتر از ظرفیت جو تولید شده که تبعات آن از 20 سال گذشته تاکنون قابل مشاهده است.

وی با بیان اینکه  ظرف 30 سال آینده 1.5 درجه در کل دنیا هوا گرم تر خواهد شد و آینده ای بسیار متفاوتی نسبت به گذشته خواهیم داشت، تصریح کرد: کشور ما به عنوان 10 کشور اول آلاینده و تولید کننده گازهای گلخانه ای است که در راستای کاهش گازهای گلخانه ای بایستی فکری کرده تا طبیعت را به حال طبیعی خود برگردانیم چرا که عملکرد محیط زیستی ما بیشتر تخریب و دستکاری طبیعت بوده است که در این راستا آموزش همگانی بسیار اثر بخش خواهد بود.

رضوی افزود: بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان ما آشنایی چندانی با شرایط منابع آبی کشور ندارند به همین منظور وزارت نیرو و شرکت مدیریت منابع آب ایران درصد گسترش سواد آبی و همچنین توجه به محیط زیست می باشند چرا که گسترش سواد سواد علمی به سود نسل آینده است.

وی با تاکید بر اینکه کتاب انسان و محیط زیست که یک فصل آن با محوریت آب به عنوان محور توسعه تالیف شده است، گام مهمی در جهت اطلاع و آگاهی رسانی دانش آموزان است، عنوان کرد: با استفاده از ظریت معلمان می توانیم نحوه تامین و چگونگی مصرف اب را از همان ابتدا به نسل جدید آموزش داده تا به عنوان سفیران آب در خانواده بتوانند نقش مهم خود را ایفاء کنند.

وی یادآور شد: باید با برنامه ریزی های کلان بتوانیم  این آموزش های تئوری را عملی کرده تا نسلی که در حال تحصیل است با وارد شدن به جامعه  در جهت حفظ محیط زیست برآمده و انسانی باشد که ضمن زندگی کردن برای محیط خود نیز ارزش قائل باشد.

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 21 آبان 1398
  • ساعت 11
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 42