Aa
دوشنبه 7 مهر 1399
En Fa
تاریخ : سه شنبه 21 آبان 1398
کد 93098

۱۶ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در ورامین تخریب شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین گفت: با تخریب ۱۶ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در ورامین، بیش از ۲۳ هزار متر مربع از اراضی کشاورزی این شهرستان آزاد شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، احمد فدایی اردستانی گفت: در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی، ۱۶ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در روستاهای جعفرآباد اخوان و خورین از توابع بخش مرکزی ورامین تخریب شد.
وی افزود: با تخریب این ساخت و سازهای غیر مجاز که امروز یکشنبه و با حضور نمایندگان دادستانی، فرمانداری، نیروی انتظامی و بخشداری مرکزی صورت گرفت، بیش از ۲۳ هزار متر مربع از اراضی مرغوب کشاورزی آزاد سازی شد.
وی اظهار کرد: افراد سودجو با تغییر کاربری اراضی کشاورزی و دیوار کشی، در پی کسب سود و منفعت برآمده و افراد بدون آگاهی از ممنوعیت ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی، نسبت به خرید اقدام می‌کنند که با مشکلات عدیده ای مواجه می‌شوند.
فدایی تأکید کرد: ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی و تبدیل آن به باغ ویلا و یا سوله علاوه ممنوع بوده و با قاطعیت با این اقدام برخورد می‌شود.
وی گفت: از ابتدای امسال تا کنون، ده‌ها مورد ساخت و ساز غیر مجاز در مناطق مختلف شهرستان ورامین تخریب و اراضی مرغوب کشاورزی آزاد سازی شده است.
مدیر جهاد کشاورزی ورامین تصریح کرد: با اجرای طرح پایش مناطق روستایی، کلیه اراضی کشاورزی هر منطقه رصد و شناسایی می‌شود تا در صورت تغییر کاربری، به سرعت نسبت به تخریب آن اقدام شود.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 21 آبان 1398
  • ساعت 10
  • توسط سازمان جهاد کشاورزی استان تهران
  • تعداد بازدید 24