شنبه 10 خرداد 1399
En Fa
تاریخ : شنبه 18 آبان 1398
کد 92622

پروژه ها با توجه به هویت فرهنگی و مذهبی پیشوا تعریف شوند/ ضرورت اهتمام به پروژه های محرک توسعه

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با تاکید بر پروژه های محرک توسعه گفت: یکی از هویت های اساسی پیشوا نقش فرهنگی و مذهبی آن است و دستگاه ها باید پروژه های خود را با همین نگاه تعریف کنند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا، محمد تقی زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در پانزدهمین جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان تهران ویژه شهرستان پیشوا بیان کرد: یکی از مباحث و محورهای جدی که در ستاد بازآفرینی استان و در مقیاس شهرستان ها تعقیب می شود هماهنگی بین بخشی دستگاه ها برای اجرای منویاتی است که در حوزه بازآفرینی مد نظر است.

وی افزود: اگر بازآفرینی را یک امر فرایندی در نظر بگیریم و در ابعاد مختلف کالبدی، اجتماعی و اقتصادی و ساختارسازمانی و یا نهاد پیگیری کنیم، یک بعد آن هماهنگی بین بخشی نهادهای متولی و وظیفه مند در حوزه بازآفرینی است. 

تقی زاده اظهار کرد: مشارکت همه دستگاه ها در اجرای برنامه ها و اقدامات مشترک و انعطاف پذیری برنامه ها در شرایط خاص از جمله مواردی است که همواره بر آن تاکید داریم تا بتوان در زمان های مرتبط، واکنش های مثبت و لازم را بروز داد و مشارکت آحاد مردم را به میدان آورد. 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران ادامه داد: یکی از ارکان اساسی بازآفرینی، مردمی هستند که در محدوده بافت فرسوده اسکان دارند و از خدمات و امکاناتی که ارائه می شود بهره مند می شوند. 

تقی زاده گفت: برنامه ها و اقدامات مشترکی که تحت عنوان پروژه‌های مختلف پیش بینی می شود باید به نوعی صورت گیرد تا مشارکت مردم را در پی داشته باشد.

وی تصریح کرد: پروژه های محرک توسعه در بافت فرسوده می‌تواند هم بخش خصوصی را وارد میدان کند و هم در امر نوسازی و بهسازی فضاهای شهری کمک نماید.

تقی زاده بیان داشت: به شهرداری ها توصیه می شود که حتما در محله های هدف بافت فرسوده، پروژه های محرک توسعه را پیش‌بینی کرده تا بتوان از ظرفیت بخش خصوصی و سرمایه گذاران در این راستا بهره برد و با به کارگیری سیاست های تشویقی، رویکرد بازآفرینی را پیگیری کرد. 

وی گفت: با بازبینی در پروژه های اقدام مشترک دستگاه ها، می توان برخی قابلیت ها را تجمیع و پروژه های جدیدی را با توجه به ظرفیت اعتبارات بازآفرینی ملی به آنها اضافه کرد. 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با اشاره به بنیه های فرهنگی پیشوا بیان کرد: پیشوا دارای قدمت زیادی است و یکی از هویت های اساسی آن، نقش فرهنگی و مذهبی پیشواست.

وی افزود:  یکی از رسالت های ما در موضوع بازآفرینی، هویت بخشی و برجسته کردن هویت و نقش اساسی است که شهرهای مذهبی و فرهنگی ا ایفا می کنند و تاکید داریم تا همه اقدامات با محوریت این نقش برجسته شهر پیشوا انجام گیرد و دستگاه ها، پروژه های خود را با همین نگاه تعریف کنند.
  • نوشته شده
  • در شنبه 18 آبان 1398
  • ساعت 10
  • توسط فرمانداری پیشوا فاطمه میرزائی
  • تعداد بازدید 41
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری پیشوا