جمعه 16 خرداد 1399
En Fa
تاریخ : سه شنبه 14 آبان 1398
کد 92466

شهرستان ورامین سومین شهرستان دارای بافت فرسوده استان تهران است

فرماندار ورامین گفت: این شهرستان از نظر بافت فرسوده پس از شهر تهران و بهارستان سومین جایگاه را در اختیار دارد .
حسین کاغذلو روز سه شنبه در چهاردهمین جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان تهران مشترک با ورامین که با حضور تقی زاده معاون هماهنگی امر عمرانی در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: شهرستان ورامین از 417 هکتار بافت فرسوده شهری و 220 هکتار سکونتگاه‌های غیررسمی برخوردار است که از نظر بافت فرسوده، ورامین سومین شهرستان استان تهران پس از شهر تهران و بهارستان است.
وی اظهار کرد: بر اساس مطالعات صورت گرفته، 9 محله شهرستان در حوزه بافت فرسوده و 5 محله ورامین در حوزه سکونتگاه غیررسمی شناسایی شده که بر اساس مصوبالت جلسه ستاد بازآفرینی شهری سال 97، سه منطقه مرکزی، امرآباد و خیرآباد ورامین در حوزه بافت فرسوده و منطقه ده شریفا در حوزه سکونتگاه‌های غیر رسمی برای اجرای طرح های اقدام مشترک در نظر گرفته شده است.
وی گفت: در برنامه اقدام مشترک ستاد بازآفرینی شهری، 5 محور اصلی شامل توسعه امکانات و خدمات روبنایی در مقیاس شهری ماننداحداث فرهنگسرا، سالن ورزشی و کتابخانه، ارتقاء زیر ساخهت شهری مانند بهسازی و توسعه خطوط آبرسانی، به‌سازی فضای شهری و محله‌ای و توسعه قلمرو مانند تجهیز فضای شهری، احداث خیابان و میادین، ارتقاء توانمندیهای اقتصادی و ظرفیت سازی اجتماعی و به‌سازی و مقاوم سازی مسکن مورد توجه قرار دارد.
فرماندار ورامین تصریح کرد: در برنامه اجرایی سال 98 و از محل اعتبارات ملی،4 اقدام و برنامه شامل اصلاح، ساماندهی و ارتقا شبکه دسترسی، احداث مرکز نگهداری معتادین و کودکان کار و اصلاح و ساماندهی شبکه جمع آوری آب های سطحی، با  33 میلیارد ریال اعتبار اجرا می‌شود.
وی گفت: به منظور پیگیری موضوعات ستاد بازآفرینی شهرستان، کارگروهی تشکیل شده تا پروژه های اجرایی در شهرستان با هدف جلوگیری از همپوشانی و پیشگیری از جزیره ای عمل کردن دستگاه‌ها پیگیری شود.
ایشان با اشاره به اختصاص اعتبارات از محل مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها گفت: این اعتبارات به منظور اجرای طرح‌های عمرانی و اقتصادی به مناطق مختلف اختصاص پیدا می‌کند و نباید از آن برای پرداخت حقوق و مزایای پرسنل استفاده کرد.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 14 آبان 1398
  • ساعت 15
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 56
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری ورامین