پنجشنبه 8 اسفند 1398
En Fa
تاریخ : سه شنبه 14 آبان 1398
کد 92439

پیشرفت 60درصدی پروژه های آبخیزداری در استان تهران

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران با بیان اینکه اجرای پروژه های آبخیزداری از پیشرفت فیزیکی 60درصدی برخوردار است گفت: امسال 19 پروژه آبخیزداری با اعتباری معادل 280میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در 6 شهرستان استان تهران به مرحله اجرا درآمده است...
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران با بیان اینکه اجرای پروژه های آبخیزداری از پیشرفت فیزیکی 60درصدی برخوردار است گفت: امسال 19 پروژه آبخیزداری با اعتباری معادل 280میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در 6 شهرستان استان تهران به مرحله اجرا درآمده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران حمید رضا زکی زاده که در بیستمین جلسه ستاد هماهنگی اجرای پروژه های آبخیزداری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی سخن می گفت افزود: پروژه های آبخیزداری مساحتی حدود 45 هزار هکتار از حوزه های آبخیز استان تهران را شامل می شود که این پروژه ها در قالب اقدامات مکانیکی، بیومکانیکی و بیولوژیکی به همراه اجرای طرح کاداستر اراضی ملی و اقدامات حفاظتی و فعالیت های آموزشی، ترویجی و مستندسازی در حال انجام است.
وی ادامه داد: پروژه های آبخیزداری با توجه به وضعیت مناطق و حساس و بحرانی بودن حوزه های آبخیز از لحاظ حفاظت خاک و آب به مرحله اجرا درآمده است.
معاون آبخیزداری استان تهران تصریح کرد: در حال حاضر عملیات آبخیزداری در حوزه های آبخیز افجه، لوارک، دارآباد در شهرستان شمیرانات، اَرو در شهرستان فیروزکوه، سنگتراشان در شهرستان ری، تار و بار در شهرستان دماوند و امامزاده داود در شهرستان تهران به طور کامل اجرا شده و این عملیات در مابقی حوزه های آبخیز استان نیز در حال انجام می باشد.
وی به اثربخشی فعالیت های آبخیزداری اشاره کرد و ابراز داشت: هدف اصلی اجرای پروژه های آبخیزداری کنترل سیل و کاهش فرسایش خاک است که با این اقدامات شاهد تقویت سفره های آب زیرزمینی و بهبود وضعیت پوشش گیاهی نیز خواهیم بود.
زکی زاده تأکید کرد: سازه های احداث شده توانست سیلاب هایی را که در پی بارش های اواخر مهرماه امسال به وقوع پیوست را کنترل و از بروز بسیاری از خسارت های جانی و مالی ممانعت به عمل آورد.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 14 آبان 1398
  • ساعت 13
  • توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیرداری استان تهران
  • تعداد بازدید 50