پنجشنبه 8 اسفند 1398
En Fa
تاریخ : سه شنبه 14 آبان 1398
کد 92413

ویژه انتخابات/حسن بیگی: ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس از ۱۰ تا ۱۶ آذر؛ فرمانداران در مورد زمان و مکان ثبت نام داوطلبان اطلاع رسانی کنند

رئیس ستاد انتخابات استان تهران با اشاره به اینکه ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس از ۱۰ تا ۱۶ آذر می باشد بر لزوم اطلاع رسانی فرمانداران در مورد زمان و مکان ثبت نام داوطلبان تاکید کرد.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، شکراله حسن بیگی در جلسه ستاد انتخابات با اشاره لزوم برگزاری مطلوب انتخابات اظهار داشت: عملکرد فرمانداری ها به جهت برگزاری جلسات، مصوبات و بارگذاری اخبار مطلوب ارزیابی می شود و تلاش ها و گزارش ها موید این موضوع است.

وی با اشاره به نزدیک شدن به مرحله تشکیل هیئت های اجرایی و ثبت نام داوطلبین ادامه داد : از ۱۰ آذر تا ۱۶ آذر به مدت ۷ روز ثبت نام از داوطلبان انجام می شود و ثبت نام یا در وزارت کشور یا در مرکز حوزه انتخابیه انجام می شود، بر این اساس در استان تهران در ۶ شهرستان ثبت نام صورت می گیرد.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران بیان کرد: فرمانداران مکلف به اطلاع رسانی در مورد زمان و مکان ثبت نام داوطلبان هستند هر چند اطلاع رسانی در صدا و سیما انجام می شود اما فرمانداری ها باید اطلاع رسانی داشته باشند.

حسن بیگی با اشاره به لزوم دعوت مردم به حضور در پای صندوق های رای و مشارکت حداکثری گفت: در هنگام ثبت نام داوطلبان زمینه طوری فراهم شود تا عدالت در گفتار، کردار و رفتار انجام شود چرا که در هیئت اجرایی، مجری قانون هستیم و یکی از تکالیف قانونی در این زمینه بی طرفی کامل است.

وی به اهمیت اعتماد و اطمینان کامل مردم به هیئت های اجرایی اشاره کرد و افزود: مراحل ثبت نام مستندسازی شود و تا زمان تایید انتخابات این موارد را نگهداری کنید و دقت لازم را در این مورد داشته باشید چرا که همه موارد باید دقیق، مرتب و منظم طی شود و مراقبت کرد تا حاشیه سازی صورت نگیرد.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران با اشاره به اینکه آموزش نماینده فرماندارها باید جدی گرفته شود تا روند انتخابات به شکل مطلوب طی شود تصریح کرد: جلسات داخلی حوزه های انتخابیه و جلسات هماهنگی برگزار شود و اولویت اصلی باید برگزاری مطلوب انتخابات باشد و این امر در شهرستان ها مور توجه جدی قرار گیرد.

حسن بیگی با بیان اینکه انتخابات استان تهران ویترین انتخابات کشور است تاکید کرد: باید طوری عمل کنیم تا انتخابات به شکل مطلوب و طبق مر قانون برگزار شود ضمن اینکه درجه بندی شعب اخذ رای، ارسال اخبار تحلیل حوزه انتخابیه نیز صورت گیرد.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 14 آبان 1398
  • ساعت 11
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 114