جمعه 16 خرداد 1399
En Fa
تاریخ : دوشنبه 13 آبان 1398
کد 92332

تاکید استاندار تهران بر نهادینه سازی فرهنگ پدافند غیرعامل؛ اقدامات دستگاه ها در حوزه پدافند غیرعامل مستندسازی شود

استاندار تهران با اشاره به ضرورت نهادینه سازی فرهنگ پدافند غیرعامل بر لزوم مستندسازی اقدامات دستگاه ها در حوزه پدافند غیرعامل تاکید کرد.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی در سومین نشست شورای پدافند غیرعامل استان تهران با اشاره به راهپیمایی های مختلف اظهار داشت: حضور حماسی مردم انقلابی در راهپیمایی اربعین که بیش از ۳ و نیم میلیون نفر شرکت داشتند و همچنین راهپیمایی ۱۳ آبان و حضور چهار نسل انقلاب که نماد ملی مبارزه با استکبار جهانی است نوعی پدافند غیرعامل می باشد.

وی با اشاره به ضرورت نگاه جامع نگر به حوزه پدافند غیرعامل عنوان کرد: پدافند غیرعامل باید به عنوان یک فرهنگ در دستگاه های اجرایی نهادینه شود چرا که جمهوری اسلامی از بدو پیروزی به لحاظ سیاسی، جنگ سایبری، تروریستی، بایو تروریستی، جنگ روانی در معرض فشارهای دشمنان بوده از اینرو برخوردار شدن به حوزه پدافند غیرعامل ضروری است و باید فرهنگ سازی و اهتمام جدی به موضوعات پدافند غیرعامل داشته باشیم.

استاندار تهران ادامه داد: اگر ۷ تصفیه خانه در استان تهران طراحی می شود رینگ کردن این تصفیه خانه ها اقدامی جهت پدافند غیرعامل است تا در افق بلندمدت برای ۱۴ میلیون جمعیت آب آشامیدنی سالم تهیه شود.

محسنی بندپی به ضرورت فرهنگ سازی و افزایش آگاهی آحاد جامعه به مقوله پدافند غیرعامل اشاره کرد و گفت: همراهی و مشارکت مردم و افزایش دانش و بصیرت مردم نقش ممتاز و ویژه ای در تحقق اقدامات دارد ضمن اینکه دستگاه های اجرایی نیز باید از منابع مالی جهت مصون سازی زیرساخت ها استفاده کنند.

وی با بیان اینکه برگزاری مانورها به منظور سنجش میزان آمادگی و شناسایی نقاط ضعف برگزار می شود تصریح کرد: دستگاه ها اقدامات خود در حوزه پدافند غیرعامل را مستندسازی کنند همچنین تلاش ها و اقدامات مقطعی نباشد و تنها محدود به هفته پدافند غیرعامل نشود.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 13 آبان 1398
  • ساعت 17
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 170