پنجشنبه 8 اسفند 1398
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 17 مهر 1398
کد 89790

امامی امین: وضعیت بخشودگی جرائم تامین اجتماعی ۵ هزار و ۷۰۰ بنگاه تولیدی در استان تهران پیگیری می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به لزوم حرکت در مسیر تحقق رونق تولید از پیگیری وضعیت بخشودگی جرائم تامین اجتماعی ۵ هزار و ۷۰۰ بنگاه تولیدی در استان تهران خبر داد.
محمد امامی امین در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، با اشاره به دستور جلسه شانزدهمین کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید اظهار داشت: در رابطه با شهرک صنعتی ریخته گران به سبب اینکه در حریم رباط کریم است، محیط زیست هشدار داده بود.

وی ادامه داد: از آنجا که ریخته گری جزو مشاغل مهم حوزه صنعت است به همین جهت باید با احتیاط برخورد کرد از اینرو یک سال دیگر فرصت داده شد ضمن اینکه مقرر شد نشست مشترکی با حضور سازمان صنعت، شهرک های صنعتی و محیط زیست برگزار و موضوع تعیین تکلیف شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران سپس با اشاره به پیگیری اصلاحیه قانون ممنوعیت استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری بیان کرد: محیط زیست استان تهران با توجه به پیگیری مکرر جهت اصلاح قانون ممنوعیت استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری و ماده ۱۱ قانون هوای پاک پیشنهادات خوبی ارائه کرده که مقرر شد با تغییرات جزئی به معاونت محیط زیست ریاست جمهوری و همچنین به رئیس جمهور با امضای استاندار ارسال شود.

امامی امین همچنین در مورد بخشودگی جرائم بیمه ای بنگاه های اقتصادی گفت: طبق مصوبه دولت، شرکت هایی که با بحران مواجه شدند از بخشودگی جرائم تامین اجتماعی برخوردار می شوند که در این زمینه ۵ هزار و ۷۰۰ واحد از سوی سازمان صنعت در استان تهران مشخص شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در مورد مرجع تشخیص واحدهایی که دچار بحران هستند قرار شد بخشی توسط سازمان صنعت و بخشی هم بر اساس حوزه‌های مربوطه مثل سلامت و خدمات تعیین تکلیف شود و لیست آنها به تامین اجتماعی ارسال شود.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 17 مهر 1398
  • ساعت 15
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 44