پنجشنبه 8 اسفند 1398
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 17 مهر 1398
کد 89746

محسنی بندپی: استانداری تهران برای تحقق ظرفیت های گردشگری سلامت آمادگی دارد

استاندار تهران با اشاره به لزوم توجه به ظرفیت های گردشگری سلامت بر آمادگی استانداری تهران برای تحقق ظرفیت های گردشگری سلامت تاکید کرد.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی در چهارمین کنگره بین المللی سلامت کشورهای اسلامی با اشاره به لزوم بها دادن به تفکر و اندیشه اظهار داشت: امروزه باید همه کشورها تلاش و راهبردهاشان به سمت درآمدهای غیرنفتی باشد چرا که نفت، گاز و منابع موجود تجدیدناپذیر هستند و آنچه ثروت پایدار محسوب می شود تفکر و نبوغ است که باید زمینه بروز و شکوفایی آن را فراهم کنیم.

وی سپس بیان کرد: بعد از صنعت نفت و خودرو گردشگری مهم ترین صنعت است که ابعاد مختلفی دارد و گردشگری سلامت در سال های اخیر جایگاه خود را پیدا کرده است.

استاندار تهران ادامه داد: در گردشگری پیوند اقوام و مردم منطقه تقویت می شود و احیای انسان ها در دستور کار قرار می گیرد، وقتی بیماران در قالب گردشگری سلامت خدمات تخصصی و پزشکی دریافت می کنند اثرگذاری مثبتی نسبت به آن کشور دارد و زمینه مانایی و تقویت روابط فراهم می شود.

محسنی بندپی با اشاره به ظرفیت استان تهران در زمینه گردشگری سلامت عنوان کرد: استان تهران ظرفیت های خوبی در حوزه گردشگری سلامت دارد که وجود ۴ دانشگاه علوم پزشکی و متخصصین با توانمندی ها بالا از جمله این ظرفیت ها است.

وی افزود: از ۱۶۷ بیمارستان خصوصی ۶۲ بیمارستان یعنی ۳۷ درصد در استان تهران قرار دارد، همچنین از ۳۳ بیمارستان خیریه ۱۱ بیمارستان و از مجموع ۸۷۷ بیمارستان دولتی ۸۷ بیمارستان در تهران قرار دارد.

استاندار تهران سپس تصریح کرد: ارائه خدمات استاندارد و با کیفیت بالا و همچنین ارزان قیمت و مقرون به صرفه سبب می شود تا زمینه شکوفایی در صنعت گردشگری سلامت فراهم شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تحقق مطلوب گردشگری سلامت به هم افزایی بین دستگاهی اعم از صدور روادید، حمل و نقل، هتلینگ و غیره نیاز دارد تا بتوانیم با محوریت استانداری در این راستا ایفای نقش کنیم.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 17 مهر 1398
  • ساعت 13
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 25