پنجشنبه 8 اسفند 1398
En Fa
تاریخ : سه شنبه 9 مهر 1398
کد 88711

برگزاری اولین جلسه ستاد اجرایی و هماهنگی امور انتخابات منطقه 15 آموزش و پرورش

اولین جلسه ستاد اجرایی و هماهنگی امور انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میاندوره ای پنجمین مجلس خبرگان منطقه 15 با حضور معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری تهران و سایر مسئولین در سالن شورا برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران، این جلسه با ریاست "نظام ملکشاهی" معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری تهران  و با حضور"سیدولی حسینی" مدیر آموزش و پرورش منطقه15 ، معاونین آموزش و پرورش منطقه15، و سایر اعضا در سالن شورای منطقه برگزار شد.
معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری تهران ضمن اشاره به  تقارن آغاز سال تحصیلی جدید و گرامیداشت هفته دفاع مقدس افزود: این تقارن و تلاقی زیبا در تقویم کشور فرصتی مغتنم است برای تببین ارزش های دفاع مقدس و انتقال آن به دانش آموزان که آینده سازان کشور هستند.
 وی با بیان اینکه مهم‌ترین برنامه وزارت کشور در سال جاری برگزاری مطلوب انتخابات است،گفت: پنج نماینده فرماندار برای هماهنگی و ساماندهی امور مناطق مختلف تهران تعیین شده اند.
ملکشاهی به استفاده از ظرفیت های موجود در شهرستان تهران تاکید کرد و ادامه داد: از ظرفیت مساجد، مدارس و حتی شرکت های خدمت رسان می توانیم بهره مند شویم. قانون مداری ، وحدت و انسجام در انتخابات امری ضروری است که همه ما مکلف به اجرای آن هستیم و در راستای بهبود این امر پذیرای راهکارها، پیشنهادات و انتقادات سازنده هستیم .
ملکشاهی در ادامه به راهبرد های انتخاباتی اشاره کرد و افزود: افزایش آرا نسبت به سال گذشته از راهبردهای انتخاباتی است و برای این کار ، بررسی شعبات و آسیب شناسی آنها مهم است و شعبات نباید از نظر خدماتی و رفاهی مشکلی داشته باشند. ساماندهی ، جابه جایی  و یا اضافه کردن شعب اخذ رای  از دیگر راهبردها است  و باید تمامی شعب مدیریت و ساماندهی شوند.  
معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری تهران ، استفاده از نیروی انسانی توانمند را راهبردی دیگر عنوان کرد و گفت: در مرحله اول کاربر باید اعتقاد راسخ به جمهوری اسلامی ایران داشته باشد و مسئولین باید از نیروهای توانمند استفاده کنند و برای هر شعبه دو نماینده فرماندار اختصاص داده شود، نماینده فرماندار در واقع رئیس شعبه است و باید محل اخذ رای را کنترل کند.
وی در ادامه بیان داشت: همه باید درکنار هم و با همکاری و همدلی تلاش کنیم تا انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میاندوره ای پنجمین مجلس خبرگان به مانند سالهای گذشته و بلکه باشکوهتر برگزار گردد.
حسینی ضمن خیرمقدم به مدعوین اظهار داشت: ما هرساله به دلیل اعتقادات مذهبی مردم در این منطقه حضور پرشور مردمی و مشارکت حداکثری را در انتخابات داشته ایم به طوری که در سال گذشته ما 270 صندوق ثابت و 19 صندوق سیار داشتیم و امیدواریم امسال با افزایش صندوق ها تعداد آرا افزایش یابد. دست یافتن به این هدف مستلزم این است که از هیات امنای مسجد که پتانسیل خوبی دارند استفاده بیشتری کرد  و در امور رفاهی و پشتیبانی و آموزش به صورت مستمر نظارت، حمایت و دقت بیشتر ی داشته باشیم.
 درادامه جلسه بشیری نماینده فرماندار درخصوص ساماندهی شعب اخذ رای توضیحاتی بیان کرد و افزود: شعب باید طوری ساماندهی و برنامه ریزی شوند که یک شعبه 1500 رای  و یک شعبه 200 رای نباشد و برای دست یافتن به آرا بیشتر باید افزایش صندوق و ناحیه را داشته باشیم.
وی ادامه داد: باید تفاهم نامه نوشته شود و موضوعات در اسرع وقت پیگیری شود و نکات مهم شمارش آرا مطرح گردد.
 وی ادامه داد: دوره تربیت مدرسین انتخابات را  برگزار کرده ایم و این مسئله  با نماینده تام الاختیار منطقه هماهنگ خواهد شد.
در پایان تمامی مسئولین حاضر در جلسه در خصوص چگونگی برگزاری هر چه  بهتر انتخابات به بحث و تبادل نظر پرداختند.
انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 9 مهر 1398
  • ساعت 11
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران1
  • تعداد بازدید 128
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری تهران