Aa
يکشنبه 30 شهريور 1399
En Fa
تاریخ : يکشنبه 7 مهر 1398
کد 88422

پیام استاندار تهران به مناسبت روز آتش نشان

انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران با صدور پیامی به مناسبت هفتم مهرماه روز آتش نشان و ایمنی این روز را به زحمت کشان این عرصه تبریک گفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی در پیامی با اشاره به هفتم مهرماه روز آتش نشان از زحمات و فداکاری این قشر تلاشگر تقدیر کرد، متن پیام به این شرح است:

گاه فداکاری و ایثار از میان شعله های آتش سرمی کشد آن هنگام که جان بر کفان میدان نبرد جانشان کف دستشان است و شعله‌های سرکش، خشمگین و سوزان را با دنیایی از دلهره فرو می‌نشانند، دلاورانی که روز و شبشان را در آتش پنجه می‌افکنند تا هیچ خانواده ای، شبی را بی‌سرپناه به صبح نرساند.

آری آتش نشان تفسیرگر ایثار می شود آن هنگام که دل به آتش می زند تا دل هموطنان نلرزد و اینگونه بود که دردی به نام پلاسکو برای همیشه تداعی گر دلاوران آسمانی عرصه آتش نشانی شد.

یکی از اهداف مهم برنامه ریزی های شهری باید ایمنی شهر باشد تا آسایش و آرامش را به ارمغان آورد و از جمله مراکزی که نقش مهم و حیاتی در ایمنی شهروندان دارد سازمان آتش نشانی است که هوشمندسازی ایمنی شهری و آتش نشانی جهت مقابله با سوانح، گام موثری در جهت کاهش خطرات بشمار می رود.

از سوی دیگر پیگیری راهکارهای علمی و استانداردسازی در عرصه ایمنی و سرمایه‌گذاری بیشتر در حوزه پژوهش با هدف کاهش حوادث، ارتقای سطح آموزش و غنی سازی فرهنگ ایمنی و خدمات با کیفیت بالاتر ضرورتی اجتناب ناپذیر است تا از این رهگذر همگام با رشد فناوری در جهان امروز مأموریت های تبیین شده در حوزه مرتبط با آتش نشانی با توفیقات بیشتری انجام شود.

هفتم مهرماه روز آتش نشانی و ايمنی، روز قدردانی از تلاش شبانه روزی آتش نشانان پر تلاش و ترويجگران فرهنگ ايمنی و پيشگيری از حوادث و سوانح می باشد اینجانب ضمن تقدير و تشكر از خدمات شبانه روزی كليه آتش نشانان خدوم و زحمتكش كشور، توفيق و سلامتی برای كليه آتش نشانان فداكار كشور را از خداوند متعال خواستارم.
 
انوشیروان محسنی بندپی
استاندار تهران
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 7 مهر 1398
  • ساعت 11
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 789