پنجشنبه 8 اسفند 1398
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 20 شهريور 1398
کد 86668

3500 میلیارد ریال سرمایه گذاری در حوزه صنعت ورامین انجام شده است

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ورامین گفت: از سال گذشته تا کنون و با صدور14 پرونه در شهرک های صنعتی چرمشهر و سالاریه ورامین، 3 هزار و 500 میلیارد ریال سرمایه گذاری در بخش صنعت شهرستان صورت گرفته است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین، حسن میرزایی در جلسه شورای اداری شهرستان ورامین اظهار داشت: با وجود تحریم های ناجوانمردانه دشمنان قسم خورده نظام، سرمایه گذاران بخش خصوصی برای راه اندازی واحدهای صنعتی در شهرک های صنعتی ورامین اشتیاق داشته اند و از شهریور سال گذشته تا امسال، 14 پروانه بهره برداری برای این افراد صادر شده است.
وی گفت: حجم سرمایه گذاری بخش خصوصی در این واحدها بدون استفاده از تسهیلات بانکی، 3 هزار و 500 میلیارد ریال است که با راه اندازی این واحدها که در حوزه پارچه و بافندگی، مواد غذایی و آشامیدنی، محصولات شیمیایی و دارویی، اسقاط خودرو، تولید مواد پتروشیمی و اسکلت فلزی ساختمان فعالیت می کنند، برای 370 نفر شغل مستقیم ایجاد شده است.
وی اظهار داشت: علاوه بر واحدهای جدیدالتاسیس، از سال گذشته تا کنون 12 فقره اصلاح پروانه ناشی از توسعه واحدهای موجود شامل تولید محصول جدید و یا افزایش ظرفیت تولید با حجم سرمایه گذاری 330 میلیارد ریال و اشتغالزایی 35 نفرصادر شده است.
میرزایی گفت: هم اکنون20 طرح در حال دریافت پروانه بهره برداری می باشند که با راه اندازی این واحدها تا پایان امسال، برای 600 نفر شغل جدید ایجاد می شود.
وی تصریح کرد: در زمینه پرداخت تسهیلات سرمایه ثابت به واحدهای صنعتی شهرستان و با وجود محدودیت های موجود، طی یک سال گذشته از محل تسهیلات رونق تولید سال 97و تبصره 18، 9 واحد برای دریافت سرمایه در گردش به میزان 690 میلیارد ریال به بانک های عامل معرفی شده اند که تا کنون 2 واحد موفق به دریافت 160 میلیارد ریال تسهیلات شده اند.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ورامین افزود: شهرستان ورامین با برگزاری 11 جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، مشکلات 80 واحد صنعتی، معدنی، صنفی و جهاد کشاورزی را مورد بررسی قرار داد و 99 مصوبه برای رفع مشکلات این واحدها به تصوی رسید که 87 درصد از این مصوبات در حوزه تأمین اجتماعی، مالیات و بانک ها اجرایی شده است.
وی گفت: در حوزه اصناف نیز طی یکسال گذشته یک هزار و 50 پروانه صنفی( تولیدی، توزیعی و خدماتی) در شهرستان ورامین صادر شده که این واحدها برای یک هزار و 500 نفر شغل ایجاد کرده اند.
وی با تأکید بر بازرسی مداوم از واحدهای مختلف شهرستان ورامین گفت: طی یک ماه گذشته،از 33 هزار و 190 واحد صنفی و غیر صنفی بازرسی شده که برای 856 واحد پرونده تخلف با یک هزار و 362 تخلف محرز شامل گران فروشی، کم فروشی، تقلب، عرضه خارج از شبکه، عدم نصب برچسب قیمت، عدم صدور فاکتور و عدم رعایت دستورالعمل بهداشتی تشکیل شده است.
میرزایی اظهار داشت: در زمینه مبارزه با قاچاق نیز اقدامات موثری در شهرستان ورامین صورت گرفته به طوری که از تعداد 5 هزار و 468 مورد بازرسی در حوزه صنفی و غیر صنفی، 71 پرونده قاچاق به ارزش 536 میلیون و 229 هزار ریال تشکیل شده است.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 20 شهريور 1398
  • ساعت 13
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 30
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری ورامین