پنجشنبه 8 اسفند 1398
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 20 شهريور 1398
کد 86665

نصب 13 دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاه های پروانه دار در تهران بزرگ

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ از نصب 13 دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاه های پروانه دار و انسداد 6 حلقه چاه غیر مجاز طی هفته گذشته خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش کارشناسان حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی طی یک هفته گذشته  6 حلقه چاه غیرمجاز در مجموع به عمق  241 متر و با دبی 25.6  لیتر برثانیه پر و مسلوب المنفعه شد که یک مورد از آن در حریم ضرری 170 متری چاه تأمین آب شرب شهری با دبی 20 لیتر در ثانیه و عمق 140 متر در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس قرار داشته است.
وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسلوب المنفعه شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 506 هزار و 520 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ تصریح کرد: ضمناً طی این مدت در بخش آب های سطحی 3 مورد بررسی تصرفات غیرمجاز در بستر رودخانه انجام گردید و در بخش آب های زیرزمینی، 12 مورد کنترل و بهره برداری ، 13 مورد چاه غیر مجاز شناسایی و اخطاریه آن صادر گردید و همچنین با پیگیری های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب 13 دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام شد.
نیکنام با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 20 شهريور 1398
  • ساعت 13
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 29