چهارشنبه 2 بهمن 1398
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 20 شهريور 1398
کد 86648

اخذ یک فقره سند شش دانگ در بستر دره هنزا شمیرانات

مدیر امور منابع آب شهرستان شمیرانات از اخذ یک فقره سند شش دانگ تک برگی در بستر دره هنزا شمیرانات با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان تهران خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "راما حبیبی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: در پی پیگیری‌های به‌عمل آمده توسط کارشناسان آب‌های سطحی و به ‌منظور تثبیت مالکیت و جلوگیری از هرگونه سواستفاده، سند شش دانگ تک برگ بستر دره هنزا در حوزه ثبتی لواسان به طول تقریبی 1.8  کیلومتر و مساحتی حدود 21 هزار مترمربع  اخذ شد.
وی  با اشاره به این نکته که صدور اسناد مالکیت برای مجاری آب های سطحی می تواند ضمن تثبیت  صدور بستر،از صدور اسناد مالکیت برای اشخاص حقیقی مجاور آن جلوگیری نماید،  تصریح کرد:  در این راستا، محدوده فوق با اراضی و قطعات بسیاری مجاورت دارد. در نتیجه در اولویت کاری این امور جهت اخذ سند مالکیت قرار گرفته و با توجه به موقعیت منطقه از ارزش  بسیار بالایی برخوردار است.
حبیبی تاکید کرد: با اخذ سند مالکیت برای اراضی بستر مجاری آب‌های سطحی اساسا با تثبیت مالکیت دولت به تولیت وزارت نیرو (شرکت آب منطقه‌ای تهران) هرگونه سو استفاده احتمالی برای تصرف‌های بستر و حریم منتفی خواهد شد و امور آب در نقش حاکمیتی خود با هرگونه تخلف و تصرف مطابق با قانون برخورد لازم را به‌عمل خواهد آورد.
مدیر امور آب شمیرانات در پایان خاطر نشان کرد:  موضوع اخذ اسناد مالکیت در محدوده عملکردی امور منابع آب شمیرانات در حوزه ثبتی فشم و لواسان با فوریت و با  بررسی و پیگیری های لازم از سوی کارشناسان امور صورت می پذیرد.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 20 شهريور 1398
  • ساعت 12
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 32