چهارشنبه 2 بهمن 1398
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 20 شهريور 1398
کد 86647

جلوگیری از برداشت حدود 429 هزار متر مکعب آب از آبخوان های ورامین

مدیر امور آب شهرستان های ورامین، قرچک و پیشوا از انسداد 10 حلقه چاه غیرمجاز و ممانعت از برداشت حدود 429 هزارمترمکعب آب از آبخوان های منطقه در حوزه عملکرد این امور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد داودی" با اعلام این خبر گفت: با تلاش امور منابع آب ورامین و با اخذ دستور قضایی، تعداد 10 حلقه چاه غیرمجاز به عمق 310 متر و دبی 14.2 لیتر در ثانیه در حوزه عملکرد این امور پر و مسدود شد.
وی ادامه داد: با اجرای قانون و پر کردن این چاه های غیر مجاز سالیانه 255 هزار و 240 متر مکعب در سفره آب زیرزمینی منطقه ذخیره و از خروج این مقدار آب زیر زمینی جلوگیری خواهد شد.
مدیر امور منابع آب ورامین با بیان اینکه از اضافه برداشت یک حلقه چاه با حجم صرفه جویی 173 هزار و 820 متر مکعب ممانعت بعمل آمد، گفت: با پیگیری های صورت گرفته 5 حلقه چاه غیرمجاز شناسایی گردیده و برای 28 حلقه چاه غیرمجاز نیز اخطاریه صادر شده که اقدامات لازم جهت پر و مسدود نمودن آنها در حال انجام است.
داودی در ادامه ضمن قدردانی از تلاش و زحمات شبانه روزی مامورین امور منابع آب درخصوص انجام صحیح وظایف قانونی خود تاکید کرد: امور منابع آب ورامین به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد شهرستان و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران با جدیت و بر اساس قانون نسبت به برخورد با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی اقدام و اهتمام جدی خواهد داشت.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 20 شهريور 1398
  • ساعت 12
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 28