پنجشنبه 8 اسفند 1398
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 20 شهريور 1398
کد 86644

رفع تصرف بیش از 20 هزار مترمربع از اراضی بستر و حریم رودخانه حبله رود در شهرستان فیروزکوه

سرپرست امور منابع آب فیروزکوه از رفع تصرف بیش از 20 هزار مترمربع از اراضی بستر و حریم رودخانه حبله رود در محدوده روستای مهاباد واقع در حوزه عملکرد این امور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران ، "وحید مرادی نسب" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی آبهای سطحی و واحد حقوقی این امور با استناد به تبصره 4 ماده 2 قانون توزیع عادلانه آب تعداد 13 مورد ساخت و ساز غیر مجاز در بستر رودخانه حبله رود تخریب شد.
وی با بیان اینکه طی این عملیات بیش از 20 هزار مترمربع از اراضی بستر و حریم رودخانه حبله رود در محدوده روستای مهاباد با اخذ دستور قضایی از دادستان محترم عمومی و انقلاب شهرستان فیروزکوه و در معیت مامورین محترم نیروی انتظامی منطقه آزاد سازی و رفع تصرف گردید افزود : تخریب دیوارها، فنس کشی ها و بناهای احداثی در بستر و حریم رودخانه حبله رود در یک روز کاری انجام شد.
مرادی نسب تصریح کرد: در راستای صیانت و حفاظت از رودخانه ها و مجاری آبهای سطحی و جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه ها، گروه گشت و بازرسی این امور بطور مستمر و روزانه در منطقه در حال گشت زنی بوده و به محض شناسایی هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز در بستر رودخانه ها و مسیل ها ضمن جلوگیری، فوراً اقدامات قانونی لازم جهت رفع تصرف صورت می گیرد.
وی یادآور شد: در ابتدا اخطاریه لازم به متخلف یا متخلفین جهت رفع تخلف ابلاغ و در صورت بی توجهی و استنکاف به اخطارها با کسب دستور قضایی نسبت به برخورد قاطع با متخلفان اقدام می شود؛ زیرا رودخانه ها یکی از مهمترین منابع تامین آب شرب و تغذیه سفره های زیرزمینی می باشدکه باید از آنها به عنوان انفال عمومی و ثروت ملی حفاظت کرد.
مدیر امور منابع آب فیروزکوه در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهرستان فیروزکوه با توجه به وظیفه ذاتی خود بر اساس قانون با هر گونه تخلف در زمینه آبهای سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 20 شهريور 1398
  • ساعت 12
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 32