پنجشنبه 8 اسفند 1398
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 20 شهريور 1398
کد 86627

نهمین سوگواره ملی عکس عاشورایی قدس برگزار می شود

به مناسبت ماه محرم و در راستای اعتلای مفهوم غنی عزاداری امام حسین (ع) در فرهنگ ایرانی، نهمین سوگواره عکس عاشورایی برگزار می شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین ­الملل شورای اسلامی و شهرداری قدس، سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری قدس به پشتوانه تجربه برگزاری هشت دوره سوگواره عکس عاشورایی ویژه شهرستان قدس و منطقه غرب تهران، در این دوره تصمیم گرفت تا نهمین دوره این سوگواره را در سطح ملی برگزار کند.

 این سوگواره می‌کوشد جلوه‌هایی ناب از عشق و دلدادگی مردم ایران زمین در مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را به تصویر کشیده و با گسترش فرهنگ و هنر عاشورایی در سطح جامعه تحکیم­ بخش پیوند میان دین و هنر و کمک به ارتقاء عکاسی و معرفی عکاسان کشور باشد.

محورهای موضوعی این دوره از سوگواره عکس عاشورایی با محوریت نگاه آزاد به موضوع عاشورا، عزاداری اقوام ایرانی در ایام محرم با رویکرد نو و خلاقانه را که شامل: مراسم‏ و آیین‌های عاشورایی، دسته‌های عزاداری، تعزیه‌خوانی، نذری و… که در شهر‌ها و نقاط مختلف ایران زمین برگزار می‌‏شود، را در بردارد.

 این سوگواره در سه بخش اصلی (حرفه­ ای) عکاسی با دوربین حرفه ­ای، بخش نگاه مردمی( عکاسی موبایلی) و بخش ویژه عکاسان شهرستان قدس ( فقط عکاسان ساکن شهر قدس) می باشد.

شرکت در این سوگواره برای عموم و همه علاقمندان به عکاسی از سراسر ایران آزاد است و هر هنرمند می‌تواند حداکثر با ارائه ۵ تک عکس در بخش حرفه‌ای و ۵ تک عکس در بخش مردمی (موبایل) و 5 تک عکس در بخش ویژه عکاسان شهرستان قدس در این سوگواره شرکت کند.

جوایزی در هر سه بخش( حرفه­ ای، مردمی، ویژه عکاسان شهرستان قدس) در نظر گرفته شده است و به همه پذیرفته شدگان در نمایشگاه گواهی شرکت از سوی دبیرخانه اهدا می­شود­ و همچنین در صورت چاپ کتاب، یک نسخه از کتاب به صاحبان آثار راه یافته به نمایشگاه اهدا میگردد.

آغاز ارسال آثار از ابتدای محرم تا 31 شهریور سال جاری می­باشد؛ که با داوری آثار، افتتاحیه نمایشگاه و اهدای جوایز به نفرات برگزیده 18 مهرماه خواهد بود.

شرکت کنندگان در این سوگواره می­ بایست در سایت سوگواره به نشانی www.soogvarehashoora.ir ثبت نام و سپس به آپلود تصاویر اقدام نمایند.

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 20 شهريور 1398
  • ساعت 11
  • توسط شهرداری قدس
  • تعداد بازدید 99