سه شنبه 12 فروردين 1399
En Fa
تاریخ : يکشنبه 17 شهريور 1398
کد 86508

محسنی بندپی: گرامیداشت قیام ۱۷ شهریور برای انتقال ارزش های انقلاب اسلامی به نسل جوان ضروری است

استاندار تهران با اشاره به لزوم توجه به ارزش های انقلاب اسلامی بر گرامیداشت قیام ۱۷ شهریور جهت انتقال ارزش های انقلاب اسلامی به نسل جوان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی در مراسم‌گرامیداشت یوم الله ۱۷ شهریور با اشاره به اثرگذاری قیام ۱۷ شهریور اظهار داشت: طبق گفته امام خمینی(ره) محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است و مقام معظم رهبری نیز در ادامه اقداماتی از جمله ۱۷ شهریور و حوادث عظیم انقلاب که نشأت گرفته از قیام امام حسین(ع) است را مورد تاکید قرار دادند.

وی افزود: هر چقدر بتوانیم چنین مراسم هایی که از قیام عاشورا سرچشمه گرفته را گسترش دهیم، بصیرت، آگاهی و هوشیاری مردم را به دنبال دارد چرا که هیچ زمانی از سلطه های استکبار در امان نخواهیم بود.

استاندار تهران با بیان اینکه حضور، آگاهی و هوشیاری مردم می‌تواند به عنوان اصل مقاومت و پایداری بر آموزه‌های انقلاب اسلامی و خون شهدا باشد عنوان کرد: قیام ۱۵ خرداد ۴۲ نقطه شروع انقلاب بود و هنگامی که استکبار و استثمار رژیم ستم‌شاهی بیشتر شد امام راحل فرمان مبارزه همه جانبه را صادر کرد که یکی از نقاط عطف انقلاب ۱۷ شهریور بود.

محسنی بندپی سپس‌گفت: در قیام ۱۷ شهریور همه مردم و گروه های صنفی بر علیه اقدامات رژیم ستمشاهی به میدان آمد و خونشان را نثار پیروزی انقلاب کردند تا امروز کشوری مستقل و برخاسته از آرمان‌های حسینی را شاهد باشیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برگزاری چنین مراسمی جهت انتقال پیام های انقلاب اسلامی به نسل جدید ضروری است تا بدانند که پیروزی انقلاب به واسطه چه ایثار و فداکاری هایی به دست آمده است.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 17 شهريور 1398
  • ساعت 11
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 121