سه شنبه 12 فروردين 1399
En Fa
تاریخ : شنبه 16 شهريور 1398
کد 86436

تقی زاده: شناسایی نقاط حادثه خیز استان تهران تا پایان شهریور؛ سامانه سپند در شهرستان های استان تهران اجرایی می شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با اشاره به لزوم اصلاح شناسایی نقاط حادثه خیز گفت: تا پایان شهریور به دستگاه ها فرصت داده شده گزارش مکتوب در زمینه نقاط حادثه خیز را ارائه کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، محمد تقی زاده در جلسه شورای ترافیک با اشاره به گزارش عملکرد دستگاه های مختلف جهت کاهش تلفات جاده ای اظهار داشت: در حوزه تصادفات جاده ای در ۵ ماهه نخست سال نسبت به سال گذشته تصادفات جاده ای بیش از ۲۰ درصد افزایش داشته و در حوزه تصادفات درون شهری کاهش ۲/۶ دهم درصدی را شاهد بودیم.

وی بیان کرد: با توجه به تمهیدات اتخاذ شده در مجموعه استان امید است که در حوزه راه‌های روستایی و جاده های بین شهری در شش ماهه دوم سال شاهد کاهش تلفات و تصادفات باشیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران تاکید کرد: به این جمع‌بندی رسیدیم که در قالب کارگروه های ویژه علل و عوامل حوادث به شکل کارشناسی شده بررسی و به شکل موردی و مصداقی مورد بحث قرار گیرد تا هدف کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای محقق شود.

تقی زاده با اشاره به اینکه ۵۷ نقطه حادثه خیز در استان تهران شناسایی شده گفت: شناسایی نقاط حادثه‌خیز در حال بررسی است چرا که تعدادی از نقاط نیاز به بررسی و مطالعه دارد که تا پایان شهریور به دستگاه ها فرصت داده شده گزارش مکتوب در این زمینه ارائه شود و تا پایان سال نیز برنامه های اصلاحی این نقاط ارائه شود.

وی در مورد طرح استقبال از مهر و بازگشایی مدارس بیان کرد: سامانه سپند مربوط به سرویس دانش آموزی سال گذشته در شهر تهران اجرایی شده و امسال در شهرستان‌ها به واسطه ایمنی و سهولت جابجایی دانش آموزان از طریق اپلیکیشن در مجموعه کاری شهرستان ها تعریف شده و در شورای ترافیک شهرستان اقدامات آن عملیاتی می شود تا ایمنی و تردد دانش‌آموزان با سهولت و سرعت بهتری انجام شود.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در شنبه 16 شهريور 1398
  • ساعت 16
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 130