پنجشنبه 8 اسفند 1398
En Fa
تاریخ : پنجشنبه 14 شهريور 1398
کد 86254

مدیریت مصرف برق در تهران؛ ۱۰ درصد خاموشی های تهران در تابستان امسال کاهش پیدا کرد

مدیرعامل شرکت توزیع برق منطقه‌ای برق تهران بزرگ با اشاره به تدابیر استاندار تهران جهت مدیریت مصرف از کاهش ۱۰ درصد خاموشی های تهران در تابستان سال جاری خبر داد.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، حسین صبوری در مراسم تجلیل از برترین های جشنواره شهید رجایی که با حضور انصاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور استخدامی کشور و محسنی بندپی استاندار تهران برگزار شد با اشاره به مسئولیت شرکت توزیع برق اظهار داشت: شرکت توزیع برق مسئولیت تامین برق شهر تهران را برعهده دارد که توسط ۲۲ منطقه برق انجام می شود همچنین ۳۲ هزار کیلومتر شبکه توزیع برق، ۱۸ هزار پست برق و ۴/۵ میلیون مشترک برق داریم.

وی افزود: ۹ درصد پست‌های ۶۳ کیلوولت و ۱۶ درصد شبکه فشار ضعیف در تهران قرار دارد و سالانه ۲۱ میلیارد کیلووات ساعت معادل ۱۰ درصد برق کشور در استان تهران مصرف می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق منطقه‌ای برق تهران بزرگ بیان کرد: در تهران از چند جهت نیازمند دقت بیشتری هستیم که اول به واسطه جمعیت که چهار و نیم میلیون مشترک داریم و سالانه ۱۰۰ هزار مشترک اضافه می‌شود، ۶۵۰ مرکز حیاتی و حساس در تهران داریم، برگزاری ۵۰۰ رویداد مهم ورزشی مذهبی و غیره و ۲۵۰ اکیپ عملیاتی که مسئول بهره برداری و نگهداری شبکه برق را به عهده دارند.

صبوری بیان اینکه سالانه دو و نیم میلیون نفر از طریق سامانه ۱۲۱ تماس می‌گیرند گفت: ۷۵ درصد مشترکان تهران خانگی هستند که ۴۱ درصد برق را مصرف می‌کنند و دستگاه‌های دولتی و اداری ۹ درصد مشترکان را تشکیل می دهند که ۲۶ درصد برق مصرف می کنند.

وی سپس تصریح کرد: تلفات توزیع برق در تهران تا سال ۹۲ حدود ۹.۳ درصد بود که با برنامه های کارشناسی شده در سال ۹۸ به ۶.۴۳ درصد می‌رسد و برنامه داریم که تا سال ۱۴۰۰ به ۶ درصد برسد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق منطقه‌ای برق تهران بزرگ در پایان خاطرنشان کرد: پیک اوج بار مصرفی تهران سالانه به طور متوسط ۳ درصد بود و پیش‌بینی این بود که در سال ۹۸ به ۵ هزار مگاوات برسد که طبق برنامه‌های مدیریت مصرف و همکاری مردم و همچنین تدابیر استاندار تهران مشکل جدی در تهران بروز نکرد و ۱۰ درصد خاموشی ها در تابستان امسال در تهران کاهش پیدا کرد.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 14 شهريور 1398
  • ساعت 09
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 95