پنجشنبه 8 اسفند 1398
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 13 شهريور 1398
کد 86245

ترکی: ۶۴ دستگاه اجرایی استان تهران در جشنواره شهید رجایی ارزیابی شدند

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با اشاره به مدنظر قرار دادن میزان تحقق اهداف هر دستگاه گفت: ۶۴ دستگاه اجرایی استان تهران در جشنواره شهید رجایی بر مبنای ۷ شاخص مهم ارزیابی شدند.


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، نعمت الله ترکی در مراسم تقدیر از برگزیدگان جشنواره شهید رجایی استان تهران که با حضور انصاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور استخدامی کشور و محسنی بندپی استاندار تهران برگزار شد اظهار داشت: کارآیی و اثربخشی مدیریت و نظام اداری بخش عمده ای از توسعه و پیشرفت کشور است که برای رسیدن به اصلاح و تحول اداری باید تلاش کرد.

وی با اشاره به راهکارهای تحقق تحول اداری افزود: جداسازی مدیریت از وابستگی جناحی و سیاسی، توجه به حکمرانی خوب، توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی نظام اداری، استانداردسازی خدمات اداری، کاهش نقش دولت در اقتصاد و کوچک‌سازی، تدوین قانون پاسخگویی و تقویت آموزه های اخلاقی و دینی در راستای دستیابی به تحول اداری باید مدنظر قرار گیرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با بیان اینکه در سال ۹۷ رویکرد مشارکتی و آینده نگرانه در ارزیابی‌ها مدنظر قرار گرفت عنوان کرد: دستگاه ها بر مبنای تحقق اهداف سالانه یا بر اساس میزان دستیابی به برنامه ریزی توسعه ای در سطح کشور و استان مورد سنجش قرار گرفتند و و بر مبنای این مدل توسعه متوازن از شهرستان به استان در فرآیند ارزیابی لحاظ شد.

وی ادامه داد: ساختار رصد برنامه‌های تحول اداری در استان تهران را تدوین کردیم که شامل کمیته دولت الکترونیک و هوشمند سازی، کمیته ساختار و سرمایه انسانی و کمیته ارتقاء سلامت اداری می باشد که مبتنی بر مدل مفهومی رصد برنامه‌های تحول اداری است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در پایان خاطرنشان کرد: ۶۴ دستگاه اجرایی استان تهران در ۷ محور مهم اصلاح ساختار سازمانی توسعه دولت الکترونیک مدیریت و سرمایه انسانی بهبود فضای کسب و کار و ارتقای سلامت اداری و استقرار نظام ارزیابی عملکرد و شفافیت و همچنین ۳۲ مولفه های کلان و ۱۰۰ زیر شاخص مورد ارزیابی قرار گرفتند.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 13 شهريور 1398
  • ساعت 21
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 92