پنجشنبه 8 اسفند 1398
En Fa
تاریخ : دوشنبه 11 شهريور 1398
کد 85964

ویژه انتخابات / تعامل دستگاه‌های نظارتی و امنیتی در برگزاری انتخابات شرق استان تهران

فرماندار شهرستان دماوند از تعامل سازنده با دستگاه‌های نظارتی و امنیتی برای برگزاری انتخابات در شرق استان تهران خبر داد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، مجید صفری در نشست هماهنگی برگزاری انتخابات که به صورت مشترک با شهرستان‌های دماوند، فیروزکوه و پردیس در سالن جلسات فرمانداری دماوند برگزار شد، اظهار کرد: پیرو نشست‌های پیشین، مقرر شد که جلسات هماهنگی در خصوص موضوع انتخابات برگزار شود.

وی افزود: در این خصوص، موضوعات مشترکی در حوزه انتخابیه با شهرستان پردیس وجود دارد، از این رو، پیش از اینکه دیگران اقداماتی انجام دهند، باید در سه شهرستان دماوند، فیروزکوه و پردیس، شرایط برای برگزاری انتخابات آماده شود.

فرماندار دماوند ادامه داد: قطعاً در صورت وجود مشکل در یکی از شهرستان‌های مذکور، این موضوع گریبان‌گیر شهرستان‌های دیگر نیز خواهد شد.

صفری بیان کرد: همچنین در این راستا، نشست‌های شورای تأمین مشترک خواهیم داشت، نکته مهم در این خصوص این است که باید موضوعات مبتلابه، به موقع در دستور کار قرار گیرد.

وی عنوان کرد: تجربه حاکی از این است که بخش رودهن ستاد فرعی دارد و در ستاد فرعی، ارتباط با شهرستان پردیس نزدیک‌تر است؛ در این زمینه موضوعات پیش‌بینی شده و چالش‌های مربوط به دوره‌‎های گذشته احصا شده است.

فرماندار دماوند اضافه کرد: در سال جاری این موضوع در استان تهران و شهرستان‌ها زودتر مورد بحث قرار گرفت که هم به جهت امنیتی و هم پشتیبانی  باید مدنظر قرار گیرد، چرا که ممکن است هم‌پوشانی در این زمینه شکل گیرد.

صفری تصریح کرد: قطعاً مردم متوجه موضوع هستند و با اطمینان خاطر و اعتماد کافی، شاهد حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی خواهیم بود.

فرماندار دماوند اظهار کرد: در خصوص تعیین اعضای هیئت اجرایی و بازرسان، نمایندگان فرماندار باید از همین حالا برنامه ریزی شده، آموزش‌ها آغاز و افراد ذخیره نیز انتخاب می‌شوند که این پیش‌بینی‌ها در وقت معین خود صورت می‌گیرد.

صفری یادآور شد: از سوی دیگر، باید تعاملات با دستگاه‌های نظارتی و امنیتی در خصوص بحث انتخابات تقویت شود، البته نشست‌هایی در این زمینه برگزار وتعامل و همکاری انجام شد.

وی بیان کرد: امیدواریم که با شرایط موجود، بتوانیم انتخاباتی در خور شأن نظام جمهوری اسلامی در شهرستان دماوند برگزار کنیم؛ همچنین لازم است که با برپایی این نشست‌ها در خصوص موضوعات مربوط، تبادل نظر صورت گیرد.

فرماندار دماوند تأکید کرد: در راستای بحث برگزاری انتخابات در شهرستان دماوند، با توجه به این که این شهرستان به عنوان مرکز حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه بوده و در همسایگی شهرستان پردیس قرار دارد، ممکن است که بعضاً موضوعات مشترک امنیتی، انتظامی و جلوگیری از تخلفات انتخاباتی وجود داشته باشد که در این راستا، مقرر شد نشست‌های مشترکی با این سه شهرستان داشته باشیم.

صفری ادامه داد: امروز دومین نشست مشترک در شهرستان دماوند بود که به جهت هماهنگی برگزاری انتخابات در شهرستان‌های دماوند، فیروزکوه و پردیس برگزار شد و در سرفصل موضوعات بررسی شده، مقرر شد که این نشست‌ها به صورت مداوم برگزار شود.

وی اضافه کرد: از دیگر موارد، انجام نشست‌های مشترک با شهرستان‌های مذکور، با حضور دستگاه‌های نظارتی، قضایی و انتظامی و با هدف تعامل سازنده است؛ علاوه بر این، چالش‌ها و آسیب‌های انتخاباتی دوره‌های گذشته نیز شناسایی شد؛ زیرا سیاست ما، پیشگیری با هدف برگزاری انتخابات سالم و امن است.

انتهای پیام/
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 11 شهريور 1398
  • ساعت 13
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 144
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری دماوند