Aa
چهارشنبه 18 تير 1399
En Fa
تاریخ : سه شنبه 14 بهمن 1393
کد 8465

ملكوتي خواه:هدف ما ارائه خدمات شایسته به مردم است

فرماندار پیشوا با مشاور استاندار و سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده استان تهران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ در این دیدار پیرامون شناسایی و سازماندهی اقشار حمایتی جامعه به ویژه زنان سرپرست خانوار بحث و تبادل نظر شد.

زهرا ساعی در این دیدار بزرگ‌ترین مشکل زنان سرپرست خانوار را مسائل مالی دانست و گفت: با توجه به اینکه اکثر این قشر تخصص و تحصیلات لازم برای احراز مشاغل متوسط را ندارند، به مشاغل خدماتی و کارگری‌هایی روی می‌آوردند که کفایت هزینه‌های جاری خانواده را نیز ندارد .

مشاور استاندار و سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده استان تهران، افزود: آموزش‌های لازم در خصوص مهارت‌های زندگی، انواع روش‌های کسب و کار، بهبود کسب و کار و توسعه کسب و کار با هدف توانمند سازی آنان می تواند فصل جدیدی از حضور اجتماعی و کارآفرینی برای این قشر فراهم كند تا بتوانند علاوه بر گذر از بحران مالی خود در جامعه نیز نقش موثر و کارآمدی را ایفا کنند.

عباس ملکوتی خواه  نیز با اشاره به پتانسیل ها و ظرفیت های موجود در این شهرستان گفت: پیشوا از لحاظ شرایط آب و هوایی و مساعد بودن خاک، مستعد هرگونه فعالیت کشاورزی و دامپروری است به گونه ای که اکنون به عنوان يكي از قطب های استان در زمینه تولیدات کشاورزی و دامی مطرح است و در صدد هستیم بستر رشد و توسعه هر چه بیشتر شهرستان در بخش کشاورزی را با افزایش محصولات کشاورزی و خودکفایی و اشتغال در این زمینه فراهم آوریم.

فرماندار  پیشوا با اشاره به ضرورت افزایش توانمندی های شغلی زنان، افزود:  خوشبختانه در بخش کشاورزی و دامپروری، زنان زیادی دست به کارآفرینی زده اند که می توان آن را نقطه قوتی برای توسعه این بخش ها دانست ولی برخی دیگر از زنان سرپرست خانوار نیز ترجیح می‌دهند در فضای خانواده دست به کارآفرینی زده و از راه مشاغل خانگی کسب درآمد كنند. این گروه از زنان در هنگام عرضه محصولات خود به بازار یا فروش به برخی مراکز توزیع با مشکلات خاصی مواجه هستند  که ما باید با آموزش های لازم و افزایش مهارت های شغلی و اجتماعی مسیر حرکت آنان را هموار کنیم.

وی با ابراز خرسندی از اقدامات ارزنده ای که در سالهای اخیر در شهرستان پیشوا صورت پذیرفته است، اظهار داشت: همه تلاش خود را در جهت ارتقای شهرستان و شکوفا شدن استعدادهای نهفته در آن انجام مي دهيم و هدف ما ارائه خدمات شایسته به مردم است.

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 14 بهمن 1393
  • ساعت 10
  • توسط فرمانداری پیشوا فاطمه میرزائی
  • تعداد بازدید 225