Aa
يکشنبه 23 خرداد 1400
En Fa
تاریخ : سه شنبه 14 بهمن 1393
کد 8456

جلب مشاركت مردم در حل مشكلات آموزشي بهارستان

فرماندار بهارستان در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان گفت: برای رفع مشکلات فضاهای آموزشی در بهارستان چاره ای جز جلب مشارکت مردم، خیرین و بخش خصوصی و بهره گیری از منابع، امکانات مادی و معنوی آنان برای تأسیس، توسعه و تجهیز مدارس نداریم.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران، فرماندار بهارستان در نشست مشترک شوراهای آموزش و پرورش ناحیه 1 و 2 شهرستان با بیان اینکه آموزش و پرورش جایگاه مهمي در توسعه و پیشرفت کشور دارد، افزود: شورای آموزش و پرورش به منظور جلب مشارکت همگانی و نظارت همه مردم بر عملکرد آموزش و پرورش شکل گرفته است و این نهاد با تعامل و همکاری اولیای دانش آموزان، مدیران مدارس و جلب مشارکت بخش خصوصی و خیرین می تواند در توسعه فضاهای آموزشی و پیشرفت برنامه های عرصه تعلیم و تربیت در شهرستان گام های موثری بردارد.

رییس شورای آموزش وپرورش بهارستان ، برنامه محوری و تصمیم سازی را از مهم ترین مشخصه های شورا دانست و تصریح کرد: شورای آموزش و پرورش نقش بسزایی در شکل دهی فرهنگ دارد.

وی افزود: باید علاوه بر رویکرد آموزشی با نگاه تربیتی و پرورشی به نهاد  آموزش و پرورش، در حوزه آسیب شناسی و پیشگیری از ناهنجاری های اجتماعی و تقویت فرهنگ عمومی جامعه گام های اساسی برداشته شود.

فرماندار بهارستان تعلیم و تربیت موفق و اثرگذار را حاصل همفکری و خرد جمعی دانست و گفت : توسعه و رشد آموزش و پرورش با تعامل دستگاه های اجرایی و مشارکت مردمی محقق می شود.


  • نوشته شده
  • در سه شنبه 14 بهمن 1393
  • ساعت 09
  • توسط روابط عمومی فرمانداری بهارستان
  • تعداد بازدید 62