Aa
جمعه 13 تير 1399
En Fa
تاریخ : سه شنبه 14 بهمن 1393
کد 8449

حقيقي:‌اختصاص اعتبار ده ميلياردي براي متروي اسلامشهر

با حضور معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور در فرمانداری اسلامشهر، مهمترین مشکلات و نیازهای مردم این شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران،در این جلسه امیر اله حقیقی در سخنانی ضمن تبریک فرا رسیدن دهه مبارک فجر و قدردانی از حضور معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در این شهرستان، اظهار داشت: اسلامشهر با دارا بودن جمعیتی بالغ بر 600 هزار نفر از ظرفیت ها و پتانسیل های ویژه ای در حوزه های مختلف علمی، صنعتی، فرهنگی و ورزشی برخوردار است.

وی با بیان اینکه در استان تهران، اسلامشهر را بعنوان شهر حافظان قرآن می شناسند، افزود: مردم متدین و انقلابی شهرستان همواره در عرصه های مختلف اعم از انتخابات مختلف، راه پیمایی ها و هر زمانی که نظام اسلامی به حضورشان نیاز داشته، فعالانه در صحنه حضور داشتند و در هشت سال دفاع مقدس نیز 830 شهید والا مقام را تقدیم نظام و میهن اسلامی کرده اند.

فرماندار اسلامشهر در بخش دیگری از سخنان خود برخورداری از نعمت مترو را آرزوی دیرینه ساکنان این شهرستان عنوان کرد و گفت: با نگاه مثبتی که دولت تدبیر و امید به مردم اسلامشهر دارد، در سال جاری ده میلیارد تومان برای آغاز احداث خط مترو این شهرستان اختصاص یافته البته برای تکمیل این پروژه به توجه ویژه دولت محترم نیازمندیم.

وی همچنین مشکلات ترافیکی را یکی دیگر از مشکلات مردم برشمرد و افزود: بالغ بر 100 میلیارد تومان اعتبار برای احداث تقاطع غیر هم سطح در سه نقطه از شهر اسلامشهر مورد نیاز است که تامین این میزان اعتبار در توان شهرداری نیست و در این بخش نیز نیازمند اعتبارات استانی و ملی هستیم.

حقیقی با بیان اینکه دو میلیون شهروندی که در جنوب غرب استان تهران ساکن هستند، تنها امکان استفاده از خدمات درمانی بیمارستان 130 تختخوابی امام رضا(ع) اسلامشهر را دارند، ادامه داد: بیمارستان 400 تختخوابی اسلامشهر با 45درصد پیشرفت فیزیکی عملیات اجرایی آن متوقف شده و امیدواریم با نگاه ویژه هیات دولت به حل مشکلات درمانی شهرستان، شاهد اختصاص اعتبار مورد نیاز جهت تکمیل این بیمارستان باشیم.

فرماندار  اسلامشهر، عدم راه اندازی شهرک صنعتی مصوب، سرعت پایین راه اندازی سیستم فاضلاب شهرستان و کمبود فضاهای مناسب فرهنگی و ورزشی را از جمله مشکلات دیگر این شهرستان عنوان کرد و گفت: امیدواریم معاون رییس جمهور به نمایندگی از مردم و مسئولان اسلامشهر این مشکلات را در جلسه هیات دولت مطرح ساخته و توجه ویژه دولتمردان جمهوری اسلامی را جهت رفع این مشکلات معطوف سازد.

در ادامه این جلسه نیز معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با بیان اینکه مشکلات مردم اسلامشهر را در جلسه هیات دولت مطرح کرده و پیگیری های لازم را برای رفع این مشکلات انجام خواهد داد، افزود: امیدوارم این سفر دستاوردهای قابل توجهی برای مردم این شهرستان بدنبال داشته باشد.

وی با اشاره به مشکلات داخلی و بین المللی دولت به ویژه در بحث کاهش درآمدهای نفتی گفت: دولت تدبیر و امید با وجود این مشکلات در تلاش است تا توسعه ای متوازن در سطح کشور صورت گیرد و همه هموطنان به یک نسبت از مواهب توسعه برخوردار باشند.















  • نوشته شده
  • در سه شنبه 14 بهمن 1393
  • ساعت 09
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 96