Aa
جمعه 13 تير 1399
En Fa
تاریخ : سه شنبه 14 بهمن 1393
کد 8446

سليمان پور:رسالت انقلاب اسلامی داشتن حق انتخاب بود

فرماندار بهارستان در نشست مشترک شوراهای آموزش و پرورش ناحیه 1 و 2 شهرستان بهارستان گفت: یکی از مهم ترین رسالت های انقلاب اسلامی، ایجاد خودباوری، حفظ کرامت انسانها و آزادی حق انتخاب سرنوشت ملت ها بدون مداخله بیگانگان بود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران، فرماندار بهارستان در نشست مشترک شوراهای آموزش و پرورش ناحیه 1 و 2 شهرستان با تبریک فرا رسیدن سی و ششمین بهار آزادی اظهار داشت: زمانی انقلاب اسلامی ایران با معماری حضرت امام خمینی(ره) به پیروزی رسید که بشریت از دو مکتب فکری و دو قطب لیبرالیسم و مارکسیسم به تنگ آمده بود و انسانها برای رهایی از سرنوشت محتوم و از پیش نوشته ی این دو مکتب به دنبال الگو و منجی جدیدی برای رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی بودند.

سلیمان پور ادامه داد: در آن زمان ، رژیمِ هزار فامیلی محمدرضا شاه پهلوی با سودای ژاندارم منطقه در خدمت استکبار جهانی و به دنبال چپاول ثروت ملی ایران بود.

وی افزود:  انقلاب اسلامی ایران با دکترین حضرت امام خمینی(ره) بر اساس یک حکومت دینی و بر مبنای ولایت فقیه شکل گرفت و نظریه پردازان انقلاب از حضرت امام به عنوان بزرگ ترین رهبر سیاسی و معنوی دنیا ـ که باعث شد انقلابی متفاوت از انقلاب های تعریف شده دنیا رخ دهد ـ نام بردند.

فرماندار بهارستان جایگاه علمی والای ایران در جهان را یکی از دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی و افتخاری برای کشور دانست و با اشاره به دستاوردهای علمی، پژوهشی، داروسازی، صنعتی و... انقلاب اسلامی افزود: امروز کشور ما به یکی از کشورهای مطرح دنیا در نانو تبدیل شده و این درحالی است که کشور ما قبل از انقلاب در حوزه های علمی و تکنولوژی جایگاهی نداشت.  

وی ادامه داد: امیدواریم با توجه به افق در نظر گرفته شده در سند چشم انداز بیست ساله کشور برای آموزش عالی و لزوم دستیابی به جایگاه نخست علمی منطقه و تبدیل شدن کشور به قدرتی منطقه‌ای در تمامی زمینه‌ها از جمله عرصه های علمی، مجموعه آموزش و پرورش زمینه ساز و بستر ساز این موضوع مهم شود.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 14 بهمن 1393
  • ساعت 08
  • توسط روابط عمومی فرمانداری بهارستان
  • تعداد بازدید 123