تاریخ : سه شنبه 22 مرداد 1398
کد 83512

ابتکار: در انتصاب بانوان در پست های مدیریتی طبق قانون پیش می رویم

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اشتغال ۳۰ درصدی بانوان گفت: در این حوزه طبق قانون وارد شديم و در هفته دولت كارنامه عملكرد وزرا و استانداران در جهت انتصاب بانوان در پست هاي مديريتی ارائه می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، معصومه ابتکار عصر امروز در نشست امور جوانان استانداری تهران با اشاره به لزوم بهره گیری از جوانان داراي انديشه، خلاقيت و تفكر اظهار داشت: خوشبختانه استاندار تهران حامي جوانان و بانوان است.
 
وی سپس با اشاره به شرایط حاکم بر کشور بیان کرد: كشور در شرايط بسيار سختي قرار دارد و از نگاه جهاني بدترين نوع تحريم ها و دشمني ها بر علیه کشور اعمال می شود اما مسئولان تلاش دارند خلاف قاعده دشمن در مقابل جنگ رواني که آن ها به راه انداخته از مشکلات عبور کنند.
 
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به تحریم وزیر امور خارجه افزود: در شرايطي كه وزير خارجه ما موفق ترين ديپلمات جهاني است، به دليل قدرت نفوذ و كلام تحريم مي شود، چرا که دشمنان می خواهند ایران را از گفت و گو كه بديهي ترين حق یک ملت است، محروم كنند.
 
ابتکار در ادامه با اشاره به شکل گیری برخي كمپين ها با پيشنهاد جوانان، تشكل ها و سازمان هاي مردم نهاد تصریح کرد: توان افزايي سازمان هاي مردم نهاد در معاونت امور بانوان و خانواده در اولويت قرار دارد که فعالیت كارگاهي آن با همكاري چهار استانداري آغاز شده تا ضمن احصا ظرفیت های تخصصی سمن ها، مشکلات موجود با کمک آن ها شناسايي شود.
 
وی ادامه داد: بيش از ٢٥٠٠ سمن در كشور در ماه هاي آينده در اين دوره از فعالیت های کارگاهی شركت داده مي شوند.
 
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده سپس با بیان اینکه مهمترين برنامه معاونت زنان و خانواده در دولت دوازدهم عدالت جنسيتي است گفت: عدالت از اولين مفاهيم نظام بوده است و مؤلفه جنسيت در برنامه ششم توسعه موردنظر قرار دارد است تا عدالت جنسيتی محقق شود‌.
 
ابتکار با اشاره به شاخص های عدالت جنسیتی بیان کرد: شاخص ها دراین حوزه شامل بخش آموزش، ورزش و ساير بخش ها به استانداران و شهرداري ها ابلاغ شده است که از ظرفیت سمن ها و جوانان در پايش موارد تحقق عدالت كمك خواهند كرد.
 
وی افزود: از همه استانداران برنامه استاني درخواست داریم براي سند ارتقاء وضعيت زنان و خانواده و تحقق عدالت جنسيتي مشارکت لازم را داشته باشند.
 
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در پایان با اشاره به اشتغال ۳۰ درصدی بانوان خاطرنشان کرد: در این حوزه طبق قانون وارد شديم و كارنامه سال اول به وزرا و استانداران براي تحقق آن داده شده و در هفته دولت نیز كارنامه عملكرد وزرا و استانداران در سال جاری در انتصاب بانوان در پست هاي مديريتی ارائه می شود.
 
انتهای پیام/
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 22 مرداد 1398
  • ساعت 19
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 63