Aa
دوشنبه 20 مرداد 1399
En Fa
تاریخ : سه شنبه 22 مرداد 1398
کد 83488

فرماندار پردیس: سرمایه اصلی یک رسانه اخلاق حرفه ای و اعتماد عمومی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، عبدالعظیم رضایی فرماندار شهرستان پردیس در نشست خود با اصحاب رسانه شهرستان، سرمایه اصلی یک رسانه را رعایت اخلاق حرفه ای و دارا بودن اعتماد عمومی دانست.
وی در ابتدای سخنان خود، با تبریک روز خبرنگار، عید قربان و دهه ولایت از حضور همیشگی و مستقیم خبرنگاران در مراسم و رویدادهای شهرستان قدردانی کرد و گفت: هفدهم مرداد به یادمان شهادت خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی به نام روز خبرنگار مزین گشته و جلسه امروز نیز برای تجلیل از فعالان عرصه آگاهی‌ بخشی و اطلاع‌رسانی و بررسی مشکلات این قشر برگزار شده است.

 فرماندار پردیس به نقش رسانه و خبرنگاران و جایگاه رفیع و اثرگذار این قشر اشاره کرد و گفت: مسئولیتی که اهل قلم، قشر نخبه و فرهیخته دارد این است که مسائل و مشکلات شهروندان و جامعه را به دور از هر گونه اعمال سلیقه منعکس کنند و پیگیر مطالبات مردم باشند و اقدامات انجام گرفته را نیز با سرعت، صحت و دقت منعکس کنند تا در جامعه شور و نشاط و امید ایجاد شود.

 نماینده عالی دولت در شهرستان پردیس سرمایه اصلی رسانه را اخلاق حرفه‌ای و اقبال و اعتماد عمومی دانست و افزود: حرکت بر مدار حق طلبی و بیان مطالب فارغ از منافع فردی و گروهی در جامعه برای یک رسانه ایجاد اعتماد می‌کند و مخاطبان را جلب خواهد کرد و اعتبار رسانه های ما در جامعه اعتبار خوب و قابل قبولی است که باید آن را ارج نهاده و در زمینه ارتقاء آن تلاش کرد و از ظرفیت و پتانسیل موجود برای پرشتاب کردن حرکت به سمت توسعه و شکوفایی بهره برد.

 رضایی شهرستان پردیس را به دلیل تازه تاسیس بودن و نرخ رشد جمعیت بسیار بالاتر از استانداردهای کشور دارای شرایطی خاص دانست و تصریح کرد: این موضوع مسائل و مشکلات و پتانسیل های متفاوت از دیگر نقاط استان را فرا روی پردیس قرار می‌دهد و رسالت خبرنگاران به ویژه در پردیس می طلبد که با نگاهی ویژه رابط و واسط میان مردم و مسئولان باشند و خواسته ها و مطالبات مردم را منعکس کرده و تاثیرگذاری مثبت و امید بخشی در جامعه را مد نظر قرار دهند.

 فرماندار پردیس دغدغه خود و دیگر مسئولان شهرستان را ایجاد یک جامعه مطلوب از نظر فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و روانی برای شهروندان ذکر کرد و گفت: خبرنگاران می توانند در ثبات و تبیین شرایط و اطلاع رسانی و آگاهی بخشی برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی نقشی پررنگ و تاثیرگذار داشته باشند برای عبور از این شرایط سخت به مسئولان و مردم کمک کنند.

رضایی نقد منصفانه را لازمه پیشرفت و تلاش برای موفقیت دانست و با استقبال از نقدهای خبرنگاران افزود: اگر کسی به دنبال نقد غیر منصفانه و سوء استفاده از شرایط امروز کشور باشد، به مردم خیانت کرده و نقد منصفانه و با پایه و اساس است که می‌تواند مفید بوده و در جامعه تحرک مثبت و سازنده ایجاد کند.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 22 مرداد 1398
  • ساعت 14
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 21
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری پردیس