تاریخ : سه شنبه 22 مرداد 1398
کد 83449

فعالیت ۳۵ واحد گلخانه‌ای فعال در دماوند/واحدهای غیرفعال شهرستان فعال می شوند

مدیر جهاد کشاورزی دماوند ازفعالیت ۳۵واحد گلخانه‌ای فعال در این شهرستان خبر داد و گفت: سال گذشته ۵۲میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان کشت گلخانه درشهرستان دماوند پرداخت شده است.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، حسین اردلانی در بازدید از گلخانه گل شاخه بریده و واحد چند منظوره پرورش بلک بری(تمشک سیاه) در شهرستان دماوند اظهار داشت: در حال حاضر تعداد ۳۵ واحد گلخانه‌ای فعال در دماوند وجود دارد.
وی بیان کرد: شهرستان دماوند با سطح زیر کشت ۱۱ هزار هکتار سالانه حدود ۳۲۰ هزار تن در سال محصولات کشاورزی و محصولات وابسته به آن را تولید می‌کند؛ هم چنین  ۸۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان دماوند را باغات تشکیل می‌دهند.
اردلانی افزود: علاوه بر طرح های توسعه ای، بااستفاده از کمک دولت و تسهیلات به دنبال فعال کردن واحدهای نیمه فعال یا غیرفعال شهرستان هستیم و فعال سازی این واحدها می تواند در تامین امنیت غذایی و رونق تولید در دماوند موثر باشد.
مدیر جهاد کشاورزی دماوند ادامه داد: در سال جاری نیز از محل تبصره ۱۸، تسهیلاتی با بهره ۹ درصد برای استفاده متقاضیان کشت گلخانه‌ای قابل پرداخت است و متقاضیان می‌توانند از آن استفاده کنند.
وی با بیان اینکه محصولات گلخانه‌ای محدودیت صادرات ندارد، گفت: با توجه به وضعیت منابع آبی دماوند و بهره‌وری بالای کشت گلخانه‌ای و کاهش مصرف آب، تمایل افراد نسبت به احداث گلخانه‌ای افزایش یافته است؛ علاوه بر این با توجه به حمایت دولت و برگزاری کلاس‌های آموزشی و ترویجی در این زمینه، فعالیت در خصوص کشت گلخانه‌ای قابل توجیه است.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 22 مرداد 1398
  • ساعت 12
  • توسط سازمان جهاد کشاورزی استان تهران
  • تعداد بازدید 19