پنجشنبه 15 خرداد 1399
En Fa
تاریخ : سه شنبه 22 مرداد 1398
کد 83446

انسداد 10 حلقه چاه غیرمجاز طی هفته گذشته در تهران بزرگ

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: طی یک هفته گذشته با انسداد 10 حلقه چاه غیر مجاز از برداشت سالانه بیش از 168 هزار متر مکعب آب جلوگیری شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش کارشناسان حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی طی یک هفته گذشته  10 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق  210 متر و با دبی 8.5  لیتر برثانیه پر و مسدود شد.
وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی از حیث انتفاع خارج شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 168 هزار و 300 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ تصریح کرد: ضمناً طی این مدت در بخش آب های سطحی 4 مورد بررسی تصرفات غیرمجاز در بستر رودخانه انجام گردید و در بخش آب های زیرزمینی، 11 مورد کنترل و بهره برداری، 5 مورد چاه غیر مجاز شناسایی و اخطاریه آن صادر شد و همچنین با پیگیری های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب 3 دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام گردید.
نیکنام با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.
 وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 22 مرداد 1398
  • ساعت 12
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 20