تاریخ : سه شنبه 22 مرداد 1398
کد 83443

لایروبی 700 متر از بستر رودخانه قزقن چای فیروزکوه

سرپرست امور منابع آب فیروزکوه از انجام 700 متر لایروبی رودخانه قزقن چای خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "وحید مرادی نسب" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش و همکاری گروه گشت و بازرسی آبهای سطحی شهرستان فیروزکوه  حدود 700 متر از بستر رودخانه قزقن چای در مجاورت روستای وشتان به منظور آبگذری ایمن لایروبی گردید .
سرپرست امور منابع آب فیروزکوه در ادامه افزود : این عملیات موجب پایین آمدن سطح آب رودخانه قزقن چای و کاهش خطر سیل زدگی اراضی حاشیه رودخانه و نیز افزایش ظرفیت آبگذری رودخانه شده است.
مرادی نسب تصریح کرد: همچنین در پی آزادسازی های صورت گرفته اخیر تعداد 20 مورد تخلف حریم و بستر و 5 مورد شناسایی پمپ های غیرمجاز نیز انجام گردیده و در مرحله اخذ دستور قضایی می باشد.
مرادی نسب ضمن تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان تصریح کرد: طی این مدت 3 مورد صدور اخطاریه در بخش آب های سطحی و 6 مورد در بخش آبهای زیرزمینی داده شد.
وی همچنین عنوان کرد:  با همکاری گشت و بازرسی و اخذ دستور  قضایی در جهت صیانت از منابع آبی طی یک روز کاری تعداد  یک حلقه چاه غیر مجاز نیز در مجموع به عمق 40 متر و آبدهی 2 لیتر در ثانیه در اراضی امیریه از شهرستان فیروزکوه  مسدود شد.
وی با بیان اینکه این چاه در جهت اجرای طرح احیا و تعادل بخشی آبهای زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود :  با انجام این عملیات از خروج 39  هزار و 600 متر مکعب در سال از سفره های آب زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.
مرادی نسب گفت: لازم به ذکر است در راستای حفاظت از آبهای سطحی منطقه اکیپ گشت و بازرسی سطحی امور آب فیروزکوه به طور مداوم در حالت گشت زنی و پایش اراضی منطقه تا ساعت ها خارج از وقت اداری می باشند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: این امور به واسطه وظیفه ذاتی خود تا پایان رفع معضلات بستر و حریم انجام وظیفه کرده و در کنار مردم است و تلاش دارد با هماهنگی و اقدامات منسجم با بسیج تمامی نیروهای موجود امور در جهت تسهیل و روانسازی نقاط حادثه خیز و سیل خیز، زمینه عبور ایمن سیلاب را در مواقع بارش های سیل آسا فراهم نماید.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 22 مرداد 1398
  • ساعت 11
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 18