تاریخ : سه شنبه 22 مرداد 1398
کد 83441

10 مورد آتشی که به جان مراتع فیروزکوه افتاده بود مهار شد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فیروزکوه از مهار 10 مورد آتش سوزی که امسال و همزمان با گرم شدن هوا تاکنون در مراتع این شهرستان به وقوع پیوسته است خبرداد...
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فیروزکوه از مهار 10 مورد آتش سوزی که امسال و همزمان با گرم شدن هوا تاکنون در مراتع این شهرستان به وقوع پیوسته است خبرداد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران جمشید جویباری با اعلام این مطلب افزود: برای مقابله با حریق های ایجاد شده و جلوگیری از گسترش آتش، به محض اطلاع از وقوع هر مورد آتش سوزی، در اولین زمان ممکن عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی فیروزکوه به محل حادثه اعزام و با کمک و همکاری نیروهای مردمی و دیگر دستگاه های اجرایی و امدادی به اطفاء و مهار آتش پرداختند.
وی با بیان اینکه وسعت مراتع شهرستان فیروزکوه حدود 230 هزار هکتار است، بر حفظ و مراقبت از این سرمایه های ملی تأکید کرد و خاطر نشان ساخت: پوشش مراتع از ارزش های زیست محیطی و اقتصادی فراوانی برخوردار بوده و متعلق به همه نسل ها می باشد که بر همین اساس حفاظت و مراقبت از این ثروت های خدادادی وظیفه ای همگانی به شمار می آید.
جویباری از عموم مردم و گردشگران درخواست کرد: به هنگام حضور در عرصه های طبیعی ضمن رعایت نکات ایمنی، از روشن کردن آتش، رهاکردن ته سیگار و بطری های شیشه ای جداً خودداری کرده و در صورت مشاهده هرگونه تخریب و آتش سوزی مراتب را فوراً از طریق شماره تلفن 1504 به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 22 مرداد 1398
  • ساعت 12
  • توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیرداری استان تهران
  • تعداد بازدید 24