يکشنبه 24 آذر 1398
En Fa
تاریخ : سه شنبه 25 تير 1398
کد 80092

خیابان های شمال شرق پایتخت در اختیار کودکان قرار می گیرد

تحریریه خبر- معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه چهار گفت: طرح "خیابان ورزش" با هدف بازپس گیری خیابان به نفع کودکان برنامه ریزی و اجرا می شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران، معصومه سادات عمارتی" با بیان این مطلب افزود:  این طرح با رويكرد ایجاد فضای ایمن و با نشاط  برای ورزش و بازی کودکان در خیابان با هدف احیاء بازی های سنتی و بومی محلی در محلات 20 گانه منطقه اجرایی می شود.
وی از مزایای اجرا این طرح را زمينه سازي حضور شهروندان محلات پايتخت در خيابان و انجام فعاليت هاي تفريحي ورزشي برشمرد و گفت: در طرح خیابان ورزش بازی های سنتی همچون گل کوچک، لی لی، دوز ، ماروپله، وسطی، طناب کشی، هفت سنگ، و... هچنین بازی های مهارتی حرکتی، نمایش هنرهای ورزشی، بازی های توپی و راکتی، بازی های فکری، فوتبال روی میز و ...با حضور کودکان و خانواده هایشان برگزار می شود.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه چهار در ادامه افزود: منطقه چهار به عنوان وسيع ترين و پرجمعيت ترين منطقه شهر تهران در نظر دارد با توجه به پتانسيل هاي موجود در سطح منطقه و استقبال خانواده ها ، طرح خيابان ورزش را در ايام تابستان، هر هفته دو بار در سطح محلات 20گانه برگزار کند تا علاوه برايجاد نشاط و شادابي، گامي موثر در غني سازي اوقات فراغت خانواده ها در اين ايام بردارد.
گفتنی است شهروندان منطقه چهار می توانند برای شرکت در این رویداد تفریحی ورزشی با مراجعه به واحد ورزش شهرداری نواحی 9گانه سطح منطقه از زمانبندی اجرای این طرح در محله خود مطلع شوند.
انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 25 تير 1398
  • ساعت 15
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 49
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری تهران