تاریخ : چهارشنبه 19 تير 1398
کد 79378

معاون فرماندار تهران: بانوان برای ارتقای جایگاه خود در جامعه باید مطالبه گر باشند

تحریریه خبر- "ابوطالب فرنیا پور" معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری تهران در آیین پاسداشت روز حجاب و عفاف که امروز در تالار اجتماعات فرمانداری برگزار شد، افزود: قطعاً توانمندی بانوان بالا است ولی خود بانوان نیز باید خواسته ها و مطالباتشان را پیگیری کنند و منتظر نباشند که سایر افراد در راستای احقاق حقوق آنان گام بردارند بلکه بانوان خود مطالبه گر باشند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران، معاون فرماندار تهران ضمن اشاره به نظم و توازن موجود در آفرینش و خلقت انسان، افزود: زنان تقریباً نیمی از جمعیت دنیا را تشکیل می دهند از این رو نقش زنان در فعالیت های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی جامعه بی بدلیل است.
وی میانگین امید به زندگی در دوران پس از انقلاب بویژه برای بانوان را قابل ملاحظه دانست و افزود: زنان در همه ادوار  تاریخ سهم بسزایی در مسائل مختلف اجتماعی و اقتصادی جامعه  داشته اند  و اکنون در بخش دولتی تعداد کارمندان خانم  و در هیات های علمی دانشگاه ها تعداد بانوان افزایش یافته و این نشان از ارتقای جایگاه زنان و سهم مشارکتی آنان در فعالیت های اجتماعی و مشارکتی جامعه دارد.
معاون فرماندار تهران ضمن اشاره به سخنان حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه از دامان زن است که مرد به معراج می رود، افزود: ایفای نقش مادری  همراه با عاطفه، مهر و محبت است  و بانوان هم در تربیت فرزند نقشی بس بزرگ دارند که هیچ فرد دیگری نمی تواند آن را پر کند هم در توسعه جوامع در عرصه های مختلف اجتماع نقش آفرینی می کنند.
وی به سهم بانوان در تولید ناخالص داخلی اشاره کرد و گفت: همیشه دولت ها سعی کرده اند حقوق بانوان را رعایت نمایند بویژه دولت تدبیر و امید، ظرفیتی را ایجاد نموده تا از توان مدیریتی بانوان به نحوه شایسته ای بهره گرفته شود.
وی مسوولیت پذیری و دقت بالا در انجام امور ، نظم و برنامه ریزی را از شاخص های مهم بانوان عنوان کرد و گفت: سازمان هایی که از توان و نیروی بانوان برخوردارند، کارایی و بهره برداری بالاتری دارند و این از خصیصه های منحصر به فرد بانوان است.
فرنیا پور تاکید کرد: جدا از دیدگاه جنسیتی ، باید از توانمندی های هر فرد استفاده شود و هر فرد براساس لیاقت و شایستگی به جایگاه مطلوب برسد.
معاون فرماندار به برابری حقوق زنان و مردان در خصوص دیه اشاره کرد و افزود: نمایندگان مجلس لایحه دادند و این مورد در شورای نگهبان هم تصویب شد و این نتیجه مطالبه گری زنان در این زمینه است.
وی افزود: قطعاً توانمندی بانوان بالا است  ولی بایستی خود بانوان نیز خواسته ها و مطالبات خود را پیگیری کنند  و منتظر نباشند که سایر افراد در راستای  احقاق حقوق آنان گام بردارند بلکه بانوان باید خواسته خود را مطالبه نمایند.
در این نشست که "نازنین مسگرزادگان" مسوول امور بانوان فرمانداری نیز حضور داشت به مناسبت پاسداشت روز حجاب و عفاف با اهداء هدایا از بانوان کارمند فرمانداری تهران تجلیل شد.
انتهای پیام/

آلبوم تصاویرمعاون فرماندار تهران: بانوان برای ارتقای جایگاه خود در جامعه باید مطالبه گر باشند

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 19 تير 1398
  • ساعت 14
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران1
  • تعداد بازدید 40
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری تهران