تاریخ : چهارشنبه 19 تير 1398
کد 79371

استاندار تهران: مدیران استان تهران در زمره مدیران موفق‌ درکشور محسوب می‌شوند

انوشیروان محسنی‌بندپی گفت: با وجود محرومیت ها و مشکلاتی که در استان تهران وجود دارد، مدیران با لحاظ کردن برنامه‌های علمی و تخصصی از موفقیت قابل قبولی برخوردار هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛پنجمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران به ریاست انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران با حضور پورمحمدی معاون اقتصادی، و هماهنگی برنامه و بودجه سازمان برنامه و بودجه کشو، نعمت الله ترکی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، معاونین استاندار و مدیران کل استانی مورخ 19 تیر ماه 98  روز چهارشنبه در محل استانداری تهران برگزار شد.

استاندار تهران با اشاره به محرومیت‌های استان تهران عنوان داشت: در۱۲ سالی که به‌عنوان نماینده در مجلس حضور داشتم، اطلاعاتی به این شکل از محرومیت استان تهران نداشتم تا زمانی که مسئولیت استانداری را برعهده گرفتم و از نزدیک با شاخص‌ها و آمارها، مشاهده کردم که پس از سیستان و بلوچستان دومین استان محروم کشور است.
 
استاندار تهران اضافه کرد: فکر نمی‌کردم استان تهران حتی در حوزه سلامت نیز تا این میزان محرومیت داشته باشد تا آنجاکه سرانه تخت‌های بیمارستانی آن در شهرستان‌ها به ۰.۶ و در پایتخت به ۰.۸ به ازای هر یک هزار نفر برسد.
 
وی ضمن اشاره به شاخص‌های محرومیت این استان در بخش‌های مختلف آموزشی، درمانی، سرانه‌های بهداشتی و خدماتی و بازگشت ۲.۵ درصدی از درآمدهای ۵۴ هزار میلیارد تومانی آن استان، خواستار ایجاد تغییر اساسی در نگاه به این استان شد.
 
محسنی بندپی اظهارداشت: حضور اتباع یکی از چالش‌های امنیتی و سیاسی جدی در این استان است و اکنون بر اساس آخرین سرشماری‌ها ۵۵۰ هزار نفر تبعه دارای مجوز و ۲ برابر این رقم به صورت غیرمجاز در استان تهران حضور دارند که خود می‌تواند یک تهدید امنیتی به دنبال داشته باشد.

مقام عالی دولت در استان تهران گفت: به مدیران استان تهران دستور دادم از برگزاری هرگونه همایش و برنامه‌ای که مشمول هزینه‌های غیرمتعارف از بیت‌المال است خودداری کنند.

محسنی‌بندپی با بیان اینکه مدیران استان تهران با وجود همه تنگناهای موجود در زمره موفق‌ترین مدیران کشور محسوب می‌شوند تاکید کرد: با وجود محرومیت ها و مشکلاتی که در استان تهران وجود دارد، مدیران با لحاظ کردن برنامه‌های علمی و تخصصی از موفقیت قابل قبولی برخوردار هستند.

محسنی‌بندپی خاطرنشان کرد: میانگین برداشت محصولات کشاورزی در استان تهران ۳۰ تن در هکتار و در کشور ۱۰ تن در هکتار است.

استاندار تهران ادامه داد: در زمینه دریافت مالیات، اداره کل امور مالیاتی استان تهران رتبه نخست کل کشور را دارد.

وی اعلام کرد: در حوزه فناوری برای نخستین بار در کشور سامانه اعلام هشدار به مناطق در معرض سیل راه‌اندازی شد و به این طریق مردم از احتمال مواجهه با خطر و سیلاب مطلع می‌شدند.

استاندار تهران با بیان اینکه امروز فرصت آزمون و خطا در این استان نداریم و باید براساس نقشه راه و اسناد توسعه‌ای حرکت کنیم، گفت: باید میزان تخصیص اعتبار به این استان به صورت فصلی یا حداکثر ۶ ماهه باشد تا بتوان متناسب با دریافت درآمدهای مالیاتی و تخصیص سهم استانی برای اجرای برنامه‌های تدوین شده اقدام کرد.


 
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 19 تير 1398
  • ساعت 14
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 82