تاریخ : چهارشنبه 19 تير 1398
کد 79327

واکسیناسیون ۱۳۶ هزار نوبت سر دام در دماوند انجام شد

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دماوند و پردیس گفت: در راستای مبارزه با بیماری های دامی و کنترل و پیشگیری از بیماری های واگیر، امسال ۱۳۶ هزار نوبت سر دام واکسیناسیون انجام شد.
به گزارش روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان دماوند، سید علی امامی با اشاره به فعالیت های این نهاد در سه ماهه اول سال جاری اظهار داشت: در بحث نظارت بر کشتار دام و طیور در سه ماهه نخست سال جاری یک هزار و ۶۲ رأس کشتار دام و ۵۷۳ هزار و ۹۰۲ قطعه کشتار طیور انجام شد.

وی با اشاره به عملکرد این نهاد در خصوص نظارت بر عرضه فرآورده های خام دامی افزود: بیش از یک هزار و ۲۵۰ نوبت بازدید از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی و رستوران ها صورت گرفت.

این مقام مسئول ادامه داد: در خصوص بیماری های مشترک انسان و دام ۵۰۰ رأس دام مورد ارزیابی بیماری سل و ۲۷۰ رأس نیز مورد ارزیابی بیماری تب مالت قرار گرفتند.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دماوند و پردیس در خصوص پیشگیری از بیماری های نوپدید همچون تب خونریزی دهنده اضافه کرد: بیش از ۱۷ هزار و ۶۵۰ متر از فضای نگه داری دام سم پاشی و ۶ هزار و ۲۸۸ رأس دام نیز مورد درمان ضد انگل قرار گرفتند.

وی گفت: در بحث واکسیناسیون طیور نیز بیش از ۳ میلیون و ۵۷۰ هزار نوبت دوز واکسیناسیون و ۲۷۰ نوبت نمونه برداری و آزمایش بیماری های مختلف واگیر نیز صورت گرفت.

امامی خاطر نشان کرد: همچنین ۱۲۵۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی طی سه ماهه نخست سال معدوم سازی انجام شد و همچنین ۳ فقره پرونده ارسال و تعداد ۷۶ فقره صورتجلسه گردید.

آلبوم تصاویرواکسیناسیون ۱۳۶ هزار نوبت سر دام در دماوند انجام شد

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 19 تير 1398
  • ساعت 13
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 41
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری دماوند