تاریخ : چهارشنبه 12 تير 1398
کد 78474

تهران دارای بیشترین داوطلب کنکور

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه امروز آخرین مهلت دریافت کارت کنکور است، گفت: 947هزار و 213 نفر از داوطلبان کنکور تاکنون کارت خود را دریافت کرده‌اند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران، حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه آزمون سراسری سال ۹۸ برای رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی برای پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیرانتفاعی، دوره‌های نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در روزهای ۱۳ و ۱۴ تیرماه برگزار می‌شود، گفت: تا صبح امروز چهارشنبه ۱۲ تیرماه تعداد ۹۴۷هزار و ۲۱۳ نفر معادل ۸۵ درصد داوطلبان کارت آزمون خود را دریافت کرده‌اند.
 وی افزود: از تعداد کل داوطلبان تعداد ۱۸۷ هزار و ۶۰۱ نفر از استان تهران و ۱۳۲ هزار و ۵۰۸ نفر از شهر تهران ثبت‌نام کرده‌اند.
مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت:  در استان تهران از تعداد ۱۸۷ هزار و ۶۰۱ داوطلب کنکور سراسری سال ۹۸، تعداد ۳۷ هزار و ۳۱۵ نفر در گروه ریاضی و فنی، تعداد ۶۸ هزار و ۶۷۰ نفر در گروه علوم تجربی، تعداد ۳۱ هزار و ۹۴۸ نفر در گروه علوم انسانی، تعداد ۱۹ هزار و ۲۲۰ نفر در گروه هنر و تعداد ۳۰ هزار و ۴۴۸ نفر در گروه زبان‌های خارجی ثبت نام کردند.
به گفته توکلی، کارت شرکت در آزمون تمامی گروه‌های آزمایشی به همراه برگه راهنمای آزمون سراسری از ۹ تیرماه برای مشاهده و پرینت کارت بر روی سایت سازمان سنجش به نشانیwww.sanjesh.org منتشر شده و داوطلبان تا پایان امروز مهلت دارند برای دریافت پرینت کارت و برگه راهنمای آزمون به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.
 انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 12 تير 1398
  • ساعت 11
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 99
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری تهران