تاریخ : يکشنبه 26 خرداد 1398
کد 76972

افتتاح طرح های جهاد کشاورزی شهرستان ملارد با اعتباری بالغ بر74میلیارد ریال

مدیر جهاد کشاورزی ملارد از افتتاح چند طرح عمرانی در حوزه ابیاری تحت فشار و صنایع تبدیلی با حضور فرماندار، معاونین فرمانداری و مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان دراین شهرستان خبر داد و گفت: ۳ طرح آبیاری تحت فشار درسطح ۵۵ هکتار با اعتباری بالغ بر۷۴۵۵میلیون ریال به بهره برداری رسید که درمجموع ۲۵۰ هزار مترمکعب صرفه جویی در مصرف آب را به دنبال دارد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، همزمان با هفته جهاد کشاورزی، چند طرح کشاورزی با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال با حضور توکلی کجانی فرماندار شهرستان ملارد و دیگر مسئولان این شهرستان به بهره برداری رسید.
این طرح ها شامل واحد فرآوری انواع سبزیجات و میوه است که با اعتباری بالغ بر65میلیارد ریال و اشتغال زایی برای ۸۰ نفر و میزان تولید سالانه۲هزار و ۳۰۰ تن در شهرک صنعتی دهک در سطح ۱۴۷۵ مترمربع افتتاح شد.
طرح آبیاری میکرو از نوع نوار تیپ در زمینی به مساحت ۱۶ هکتار با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد که اراضی سبزی و صیفی جات را تحت پوشش قرار خواهد داد و با اجرای این طرح سالانه ۱۳۰ هزار متر مکعب در مصرف آب صرفه جویی خواهد شد.
همچنین طرح آبیاری تحت فشار در زمینی به مساحت ۱۳ هکتار با اعتباری بالغ بر ۲میلیارد و سیصد میلیون ریال در روستای بیدگنه که اراضی باغات زردآلو و گوجه سبز را تحت پوشش قرارداده و سالانه ۸۰ هزار متر مکعب در مصرف آب صرفه جویی خواهد شد.
از محل اجرای این طرح ها ۶۸ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم مشغول به کار خواهند شد .
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 26 خرداد 1398
  • ساعت 15
  • توسط سازمان جهاد کشاورزی استان تهران
  • تعداد بازدید 50