تاریخ : يکشنبه 26 خرداد 1398
کد 76971

صرفه جویی نیم میلیون یورویی با افتتاح واحد جوجه یک روزه بوقلمون در دماوند

همزمان با هفته کشاورزی، معاون استاندار تهران صبح امروز سه طرح کشاورزی را در شهرستان دماوند به بهره برداری رساند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ همزمان با گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی باحضور  امامی امین معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، صفری فرماندار و ذوالفقاری رئیس سازمان جهادکشاورزی استان و سایر مسئولان دو طرح دامی و یک نهالستان در شهرستان دماوند افتتاح شد.  

بنا بر این گزارش؛ واحد ۸۶هزارقطعه ای پرورش مرغ گوشتی در منطقه گندک در مساحت ۵۰ هزارمترمربع و ۷ سالن و با هزینه ۱۰ میلیارد تومان افتتاح شد که به صورت مستقیم و غیرمستقیم برای ۴۸ نفر شغل ایجاد کرده است.

هم چنین مرکز پرورش بوقلمون مولد نیز به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در منطقه گندک دماوند در مساحت ۵۰ هزار مترمربع و زیربنای ۱۵۰۰ مترمربع با هزینه‌ای بالغ‌بر دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید که توان تولید ۲ هزار قطعه بوقلمون در سال را دارد.

عملیات اجرایی این پروژه در سال ۸۵ آغاز شد و اکنون زمینه اشتغال برای ۳۰ نفر را ایجاد کرده است.

با بهره برداری از این پروژه و تولید جوجه یک روزه بوقلمون، به میزان نیم میلیون یورو در خروج ارز از کشور جلوگیری خواهد شد.

هم چنین نهالستان پایش رویشی در هنرستان جهاد کشاورزی دماوند  با محوریت تولید انواع نهال‌های پایه رویشی با حضور معاون امور اقتصادی استاندار، فرماندار  و امام جمعه شهرستان، رییس سازمان جهادکشاورزی استان تهران و سایر مسئولان به بهره برداری رسید.

سطح کل این پروژه ۴۰ هزار مترمربع با ظرفیت ۳۰۰ هزار اصله و اشتغال‌زایی ۵۵ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم است که در حدود ۲۵۰۰ میلیون ریال برای کل این طرح هزینه شده است.

بخش عمده‌ای از نهال‌ها توسط باغداران کشور خریداری و بخش دیگری به کشورهای هدف از جمله ترکمنستان، ارمنستان و ‌... صادر می شود.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 26 خرداد 1398
  • ساعت 14
  • توسط سازمان جهاد کشاورزی استان تهران
  • تعداد بازدید 73