تاریخ : يکشنبه 26 خرداد 1398
کد 76967

فرماندار پردیس: آسیب‌های اجتماعی با برنامه‌ریزی فرهنگی کاهش می یابد

فرماندار پردیس در جلسه شورای اداری شهرستان، بر لزوم برنامه‌ریزی فرهنگی و تجمیع ظرفیت‌های ادارات برای خدمت‌رسانی به مردم تاکید کرد.

 عبدالعظیم رضایی فرماندار شهرستان پردیس در ابتدای سخنان خود با تشریح وضعیت عمومی کشور و شهرستان، به عبور از چالش‌های بسیار بزرگ طی ۴۰ سال گذشته از انقلاب با حضور مردم و وحدت جامعه اشاره کرد و گفت: ریاست محترم جمهور تکلیف همه دستگاه‌های اجرایی را روشن کرده‌اند و ما باید با پرهیز از مسائل حاشیه‌ای و غیرضروری، تمام توجه و ظرفیت خود را به معیشت مردم و خدمت رسانی مداوم و تحقق مطالبات به حق شهروندان اختصاص دهیم.

 وی افزود توفیق خدمت رسانی به مردم یک لطف الهی است که در جمهوری اسلامی تعاریفی دارد و هر مسئولی باید پاسخگوی اعمال و اقدامات خود باشد و هر کسی به اندازه اختیارات خود مسئولیت شرعی، اخلاقی و عرفی دارد و اگر فرهنگ پاسخگویی نهادینه شود، اعتماد عمومی تقویت شده، امید افزایش پیدا می‌کند و میان مردم و مسئولان فاصله‌ای به وجود نخواهد آمد.

 رضایی در ادامه به تشریح برخی مشکلات شهرستان و راهکارهای پیشنهادی برای آن پرداخت و گفت: فرمانداری وظیفه هماهنگی و نظارت را برعهده دارد و اگر این هماهنگی به نحو مطلوب انجام گرفته و نظارت تاثیرگذاری وجود داشته باشد نتایج مطلوبی برای شهرستان به وجود خواهد آمد همانطور که طی چند سال گذشته اقدامات خوبی علیرغم تحمیل فشار مسکن مهر و تازه تاسیس بودن پردیس رقم خورده است.

 فرماندار پردیس به نیازهای مردم برای داشتن یک زندگی آرام و پر نشاط در شهرستان اشاره کرد و گفت: تأمین زیرساخت‌های خدماتی و فرهنگی و سرانه های فرهنگی، ورزشی، آموزشی و تفریحی و افزایش مشارکت اجتماعی و سیاسی مردم در امور می‌تواند در این زمینه موثر واقع شود و شرکت عمران شهر پردیس، شهرداری‌ها، ادارات خدمات رسان و سایر ادارات متولی باید این زمینه را با برنامه‌ریزی، جذب اعتبارات و هماهنگی میان دستگاهی آماده کنند.

 رضایی ادامه داد: آسیب های اجتماعی یکی دیگر از مشکلات بزرگ کشور است که هزینه زیادی را تحمیل می‌کند و برنامه‌ریزی فرهنگی و توجه به اصل پیشگیری، ایجاد یک بنیان و اساس مناسب برای آموزش و پرورش به عنوان بهترین نقطه شروع کار فرهنگی و وجود وحدت در میان ادارات برای اجرای برنامه ها می تواند در گذر از این برهه یاری دهنده اجتماع باشد.

 این مقام مسئول افزود: این شهرستان تازه تاسیس بوده و به مدیران پرتلاش و سخت کوش نیاز دارد و انتظار از مدیران این است که در سطح استان به عنوان یک پیشگام و الگو از نظر اخلاقی، کاری و تکریم ارباب رجوع مطرح باشند و با رعایت اخلاقیات، کرامات انسانی، استفاده از ایده های نو و مشارکت پرسنل کارها را به پیش ببرند.

 نماینده عالی دولت در ادامه انتقاد را موجب رشد و تعالی دانست و گفت: برای بهبود امور باید ابتدا از خود شروع کرد و در همه مباحث از جمله صرفه جویی ادارات می‌توانند و باید به عنوان الگو معرفی شوند به ویژه در اقلام مصرفی و ملزومات اداری هزینه های ادارات باید کمتر از پارسال باشد.

​​​​​​ فرماندار پردیس به مشکلات پروژه های در دست احداث شهرستان اشاره کرد و افزود: حجم زیادی از جمعیت در شهرستان استقرار خواهد یافت که مباحث حمل و نقل، بهداشت و درمان، حضور موثر ادارات برای خدمت رسانی و زیرساخت‌ها باید تامین شود که تفاهم نامه ای میان شرکت عمران و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا برای احداث خط مترو به طول ۲۴ کیلومتر و به صورت ۱۸ کیلومتر تونل و شش کیلومتر روی سطحی به امضا رسیده است، دانشگاه علوم پزشکی برای انعقاد قرارداد میان خود با بازماندگان سازنده فقید بیمارستان الغدیر و شرکت خصوصی وارد عمل شده، شرکت عمران با کمک ادارات خدمات رسان و حمایت نمایندگان مجلس که در بودجه امسال، ردیف آن را اختصاص داده‌اند در مسیر افتتاح واحدهای مسکن مهر پیش می‌رود و مباحث تقسیمات کشوری نیز برای ساماندهی بهتر مناطق در دست پیگیری است.

 رضایی در پایان از روسای ادارات خواست به جلسات فرمانداری که کارکرد برنامه ریزی، هدف گذاری و نظارتی دارد توجه بیشتری نشان دهند و مصوبات خوب و قابل اجرا را اتخاذ کنند که در عمل موفق باشند.

آلبوم تصاویرفرماندار پردیس: آسیب‌های اجتماعی با برنامه‌ریزی فرهنگی کاهش می یابد

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 26 خرداد 1398
  • ساعت 14
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 78
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری پردیس