تاریخ : شنبه 25 خرداد 1398
کد 76767

23هکتار از مراتع دماوند طعمه حریق شد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند از وقوع حریق در 23هکتار از مراتع این شهرستان خبرداد...
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران محمود حجتی با اعلام این خبر افزود: در پی گرم شدن هوا و بی احتیاطی از سوی برخی گردشگران متأسفانه شاهد دو مورد آتش سوزی طی دو روز گذشته بودیم که یک مورد در مراتع حصار به میزان 3 هکتار و مورد بعدی در مراتع اصلان به مساحت حدودی 20هکتار به وقوع پیوست.
وی در همین ارتباط افزود: به محض اطلاع از وقوع آتش سوزی فوراً عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان دماوند به محل حادثه اعزام شدند که با توجه به صعب العبور بودن منطقه و وزش باد عملیات اطفاء با مشکل روبرو شد که بالاخره پس از چندین ساعت تلاش نیروهای منابع طبیعی آتش سوزی منطقه اطفاء و مهار شد.
حجتی از عموم مردم و گردشگران درخواست کرد: در هنگام مراجعه به طبیعت نکات ایمنی را رعایت کنند و از روشن کردن آتش به جد خودداری کرده و اگر چنانچه اقدام به روشن کردن آتشی کردند حتماً قبل از ترک محل اقامت از خاموش شدن آن مطمئن شوند.
این مقام مسئول همکاری و همیاری دستگاه های اجرائی و خدمات رسان را درخصوص مقابله با آتش سوزی های احتمالی بسیار مهم دانست و اظهار داشت: جنگل ها و مراتع جزو انفال و متعلق به همه مردم است که از همین رو ضرورت ایجاب می کند که تمامی دستگاه ها در مواقع اضطراری با مجموعه منابع طبیعی در عملیات اطفاء حریق همکاری کنند.
وی یادآور شد: شماره تلفن 1504 یگان حفاظت منابع طبیعی برای اطلاع از هرگونه آتش سوزی در عرصه های منابع طبیعی در اختیار عموم مردم می باشد.
 
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 25 خرداد 1398
  • ساعت 11
  • توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیرداری استان تهران
  • تعداد بازدید 50