تاریخ : چهارشنبه 22 خرداد 1398
کد 76635

جلوگیری از برداشت حدود 70 هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی در تهران بزرگ

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: طی هفته گذشته با انسداد 3 حلقه چاه غیر مجاز از برداشت سالانه حدود 70 هزار متر مکعب آب جلوگیری شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش کارشناسان حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی طی هفته گذشته  3 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق  120 متر و با دبی 3.5  لیتر برثانیه  پر و مسلوب المنفعه شد.
وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسلوب المنفعه شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 69 هزار  و 300 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ تصریح کرد: طی این مدت شش مورد صدور اخطاریه در بخش آب های سطحی و در بخش آبهای زیرزمینی با پیگیری های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب 2 دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام و 12 مورد چاه غیر شناسایی و اخطاریه آن صادر گردید.
نیکنام با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 22 خرداد 1398
  • ساعت 15
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 45