تاریخ : چهارشنبه 22 خرداد 1398
کد 76633

معاون امور عمرانی استانداری:بازیابی هویت اصلی روستاها جهت متوازن سازی توسعه کشور ضروری است

معاون امور عمرانی استانداری با اشاره به لزوم توجه به نقش و هویت روستاها گفت: بازیابی هویت اصلی روستاها جهت متوازن سازی توسعه کشور ضروری است.
 
تقی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران با اشاره به سی و دومین نشست مدیران کل امور روستایی و شوراهای استانداری های کشور اظهار داشت: گردهمایی مدیران کل روستایی و شوراهای استانداری های کشور به میزبانی استان تهران برگزار شد این گردهمایی جهت هماهنگی و انتقال تجارب و دستاوردهای استان‌های مختلف به منظور توسعه و رشد روستاها برگزار می شود.
 
وی بیان کرد: روستاها به عنوان بستر توسعه متوازن و پایدار تلقی می‌شوند که عدم توجه مناسب به آنها سبب عدم توازن شده که وزارت کشور با برنامه‌های پنج‌ساله دهیاری‌ها به دنبال این است که نقش روستاها را به آنها بازگرداند.
 
معاون امور عمرانی استانداری تهران ادامه داد: روستاها در گذشته چندین ویژگی از جمله خودکفایی، استقلال و تامین منابع شهرها را بر عهده داشتند اما در دو دهه گذشته این امر برعکس شده و وابستگی روستاها به شهرها بیشتر شده است از این رو نقش و هویت آنها قدری کاهش پیدا کرده بنابراین باید تلاش کرد که روستاها به وضعیت اصلی خود بازگردند.
 
تقی زاده با اشاره به لزوم ایجاد توازن پایدار در مقیاس سرزمینی میان روستاها و شهرها گفت: در استان تهران نیز سیاست‌های کلی وزارت کشور قابلیت اجرایی دارد ضمن اینکه در استان تهران به سبب حاشیه نشینی در شهرها نقش روستاها در ایجاد توازن موثر است.
 
وی همچنین عنوان کرد: یکی از موضوعات اساسی برنامه ریزی دقیق از محل ارزش افزوده اعتبار تخصیصی به روستاها است که به منظور توسعه امکانات زیرساختی و زیربنایی در روستاهای استان تهران هزینه می‌شود تا تفاوت شهر و روستا از حیث برخورداری امکانات زیرساختی کمتر و تمایل به ماندگاری در روستاها بیشتر شود.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران در پایان خاطرنشان کرد: هزینه‌کرد مطلوب منابع اهمیت زیادی دارد تا بر اساس نقش و مزیت روستاها منابع تخصیص پیدا کند و هویت اساسی روستاها بازیابی شود.
انتهای پیام/
 
 
 
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 22 خرداد 1398
  • ساعت 15
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 89