تاریخ : چهارشنبه 22 خرداد 1398
کد 76626

ارجاع ۳۱۵ پرونده تخلفات صنفی به تعزیرات حکومتی دماوند

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان دماوند از رسیدگی به ۳۱۵ پرونده تخلفات صنفی در این شهرستان و محکومیت ۹۵ میلیون ریالی برای پرونده‌های قاچاق کالا و سوخت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تعزیرات حکومتی شهرستان دماوند، مصطفی متو در گفت‌وگو با خبرنگار اظهار کرد: از ابتدای سال ۹۸ تا کنون ۳۱۵ پرونده وارده مربوط به تخلفات صنفی و ۱۷ پرونده مربوط به قاچاق کالا و سوخت بوده است.

وی افزود: همچنین برای ۴۶ پرونده تخلف بهداشتی اعلام شده و ۴۹ فقره پرونده هیاتی بوده است که با اعضای اتاق اصناف، صنعت و معدن به آنها رسیدگی می‌شود.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان دماوند گفت: با مراجع نظارتی گشت‌های مشترک در شهرستان انجام شده و بیش از یک و نیم تن شکر کشف شد که با حضور نمایندگان ادارات اصناف و صنعت و معدن و تعزیرات حکومتی بین عموم مردم توزیع شد و با متخلفان برخورد صورت گرفت.

*بیشترین قاچاق سوخت در شهرهای مختلف به طور پراکنده و یکسان انجام می‌شود/ در مناطق پردیس و دماوند و فیروزکوه سوخت به یک اندازه وارد می‌شود

متو ادامه داد: بیشترین قاچاق مربوط به سوخت بوده که در شهرهای مختلف به طور پراکنده و یکسان انجام شده بود که در پردیس و دماوند و فیروزکوه سوخت به یک اندازه وارد می‌شود.

وی در خصوص ارزش ریالی پرونده‌های امسال بیان کرد: به طور میانگین محکومیت‌هایی برای شعبه پرونده‌های قاچاق و بهداشت صادر شده است که برای پرونده‌های صنفی معمولی بیش از چهار میلیون تومان متوسط محکومیت صادر شده است.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان دماوند گفت: برای پرونده‌های قاچاق حدود ۹۵ میلیون ریال، برای پرونده‌های بهداشتی معادل سه میلیون ریال و برای پرونده‌های هیاتی نیز بیش از ۴۵ میلیون ریال محکومیت صادر شد.

متو بیان کرد: در ماه مبارک رمضان اغلب پرونده‌های تشکیل شده صنفی و در بخش کالا و خدمات بوده است.

وی افزود: گشت‌هایی در رستوران‌ها مخصوصاً در شهرستان فیروزکوه با حضور نماینده دادستان و سایر مراجع نظارتی صورت گرفت که در زمینه عملکرد رستوران‌ها صورت گرفت.

متو عنوان کرد: مواردی از پلمب نیز در حوزه بهداشت در فیروزکوه انجام شد اما در شهرستان‌های پردیس و دماوند نماینده‌ای در رستوران‌ها حضور نداشت گرچه گشت صورت گرفت.

وی ادامه داد: در سال جاری گشت‌ها به صورت مدون‌تر و حساس‌تری انجام خواهد شد، برخوردها و نظارت‌ها شدت خواهند یافت و به گزارشات واصله به اداره تعزیرات در اسرع وقت رسیدگی می‌شود.

وی بیان کرد: تمامی تخلفات صنوف اعم از بهداشتی و غیربهداشتی همچون گران‌فروشی و کم فروشی، تخلفات قاچاق کالا و سوخت بیشترین پرونده‌ها را به خود اختصاص داده‌اند.

آلبوم تصاویرارجاع ۳۱۵ پرونده تخلفات صنفی به تعزیرات حکومتی دماوند

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 22 خرداد 1398
  • ساعت 14
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 52
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری دماوند